Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

Herbata z melisy poprawia zdolność koncentracji. Melisa dobra na opryszczkę

Melisa uważana przez Greków za leczniczą już 2000 lat temu. W średniowieczu używano jej, żeby łagodzić rany, wykwity skórne, bezpiecznie leczyć drobne choroby podczas ciąży, a nawet stosowano melisę jako lek na ból zęba. Mówiono, że regularnie stosowana melisa zapobiega łysieniu! Melisa jako roślina lecznicza tradycyjnie była stosowana na zapalenie oskrzeli, bóle ucha, gorączkę, wzdęcia, bóle głowy, wysokie ciśnienie krwi, grupę, zaburzenie nastroju, kołatanie serca i wymioty. Herbata z liści melisy ma łagodzić bóle miesiączkowe.

Uważa się, że olejki eteryczne zawarte w melisie rozluźniają mięśnie, szczególnie w okolicy pęcherza, żołądka i macicy, a tym samym łagodzą skurcze, gazy i nudności.

ESCOP wymienia melisę jako sposób na niwelowanie wewnętrznych naprężeń, nudności, niepokoju, drażliwości, objawowe leczenie zaburzeń trawiennych, a nawet leczenie opryszczki wargowej.

Ostatnie badania wskazują, że melisa ma antydepresyjne i uspokajające działanie na centralny układ nerwowy. Herbata z melisy działa łagodząco na zaburzenia nerwowe i zaburzenia przewodu pokarmowego oraz stymuluje apetyt.

Herbata z melisy poprawia zdolność koncentracji. Melisa dobra na opryszczkę
Herbata z melisy poprawia zdolność koncentracji. Melisa dobra na opryszczkę

Melisa na jasność umysłu, skupienie i odprężenie (relaks)

W Europie melisa jest szeroko stosowana jako lek na lęki i bezsenność. Melisa znacznie zwiększa zdolność koncentracji.

Melisa wspomaga naukę

Badanie studentów w Anglii (Northumria Univeristy) wykazało, że uczniowie, którzy zażywali melisę uzyskiwali lepsze wyniki nawet do 6 godzin po jej przyjęciu. Uczniowie ci byli mniej zestresowani podczas pisania egzaminów.

Melisa na opryszczkę

Badania wykazały, że melisa zawiera polifenole mogące znacząco pomóc w leczeniu opryszczki i zwalczeniu wirusa opryszczki, półpaśca, jak również inne dolegliwości wirusowe. Okazało się, że melisa skraca czas ujawnienia opryszczki, łagodzi jej objawy i zmiesza intensywność nawrotów.

Herbata z melisy poprawia zdolność koncentracji. Melisa dobra na opryszczkę
Herbata z melisy poprawia zdolność koncentracji. Melisa dobra na opryszczkę

Melisa nałożona na opryszczkę narządów płciowych (spowodowaną wirusem herpes simplex) przyspiesza gojenie, przynosi ulgę w objawach, łagodzi zaczerwienienie i swędzenie.

Melisa dobra na sen

Melisa wykazuje znaczącą poprawę jakości snu, porównywalną do znanych, markowych leków. Została dopuszczona przez niemiecką komisję rządową jako lek na nerwowe zaburzenia snu i funkcjonalne dolegliwości żołądkowo-jelitowe.

Melisa na chorą tarczycę i syndrom chronicznego zmęczenia

Melisa jest używana w Europie do leczenia problemów z tarczycą, wykazała zdolność do regulowana produkcji hormonów przez tarczycę. Zdolność ta wraz z właściwościami przeciwwirusowymi mogą pomagać w syndromie chronicznego zmęczenia.

Tekst po polsku na podstawie: herbwisdom.com/herb-lemon-balm.html

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.