ZAŁÓŻ KONTO, ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA RABATY

Wiele osób zastanawia się jak pić czerwoną herbatę, żeby schudnąć i co jest lepsze na odchudzanie czerwona herbata czy Yerba Mate. Jak stworzyć sobie dobrą i przede wszystkim efektywną dietę odchudzająca? Opowiem na własnym przykładzie.

Jak czerwona herbata wpływa na odchudzanie?

Picie czerwonej herbaty powoduje, że przez nasz żołądek nie zostaje wchłonięty tłuszcz: wszystko wydalamy. Tłuszcze, które są potrzebne do życia zostają zużywane z naszych zapasów, które posiadamy w postaci wałeczków na brzuchu, czy w innych miejscach. Dlatego bardzo ważne jest, żeby dieta była efektywna, picie czerwonej herbaty pu-erh po każdym posiłku. Jeśli dodatkowo nie będziemy pić słodkich napojów podczas diety, możemy liczyć na szybką utratę wagi.

Czerwoną herbatę parzymy w temperaturze 96*C (a więc po zagotowaniu) i parzymy od 3 do 6 minut. Przy czym, pierwsze parzenie (po którym należy zdecydowanie wyjąć liście z kubka, np. przelać przez sitko do drugiego kubka) jest najkrótsze, czyli 3 minuty, kolejne ma 4-5 minut i ostatnie 6 minut. Jak sprawdzić ile parzeń możemy zrobić z czerwonej herbaty, którą mamy w domu? Najczęściej po kolorze naparu i smaku herbaty. Czerwona herbata powinna przy każdym parzeniu mieć ciemny kolor naparu i pachnieć świeżą ziemią.

Jak yerba mate wpływa na spadek masy ciała?

Niestety picie czerwonej herbaty pu-erh po każdym jedzeniu, znacząco poprawia przemianę materii i jesteśmy szybciej głodni. I tu pojawia się Yerba Mate, której właściwości odchudzające sprowadzają się najbardziej do hamowania łaknienia. Dlatego połączenie Yerba Mate i czerwonej herbaty pu-erh okazuje się znakomitym połączeniem dla osób, które chcą szybką i dość łatwo schudnąć.

Badania udowodniły, że osoby, które stwierdzają, że: przechodzą na dietę (w naszym przypadku puerhowo-yerba mate), jednocześnie zaczynają lepiej się odżywiać oraz uprawiać sport. To zdecydowanie pomoże naszej diecie!

Podczas diety, w której zastępujemy napoje czerwoną herbatą i Yerba Mate musimy koniecznie pamiętać o uzupełnianiu płynów, bo zarówno herbata jak i yerba mate pite w nadmiernych ilościach mogą spowodować odwodnienie organizmu. Dlatego polecamy podczas diety spożywanie soczystych owoców oraz picie wody. Dla leniwych dobrym rozwiązaniem mogą okazać się musujące tabletki witaminowe – to dobre zabezpieczenie przed awitaminozą i odwodnieniem.

Pyszne rooibosyZobacz wszystkie

Youtube Czajnikowy.plWszystkie filmy

Poznaj produkty Czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Herbata czarna Indyjski Specjał, opinie

W smaku Indyjski specjał jest przede wszystkim herbaciany, zdecydowanie na pierwszy plan wybija się lekka[...]

Historia i tradycja parzenia herbaty w Polsce

Pierwsza pisana informacja o herbacie w Polsce pochodzi z listu króla Jana Kazimierza do Ludwiki[...]

Herbata zielona

Herbata zielona to napar przyrządzany z liści herbaty Camellia Sinensis. Liście zostały poddane utlenianiu, czyli[...]

Czym jest cierpliwa herbata? Misty Green – zielona herbata

Misty Green jest dobrą startową herbatą, na której można spokojnie eksperymentować i uczyć się prawidłowego[...]

Najnowsze badania dotyczące herbaty

Herbata powoduje przyrost komórek mózgowych, co dotąd uważano za niemożliwe. Powszechnie twierdzono, że komórki mózgowe,[...]

Herbata na jesienne wieczory, jak zrobić herbatę jesienną

Gdy tylko letnie upały i prażące słońce ustąpią miejsca deszczowi i wczesnym wieczorom, nasze myśli[...]

Big Active Yerba Mate Kakao i Wanilia: recenzja, opinie

Zaczynam mieć wrażenie, że herbaty z Big Active to takie nabijanie herbciarzy w butelkę. W[...]

Herbata na Walentynki: herbata czarna Ceylon Lovers Leap parzenie, historia

Ciekawostką jest fakt, że herbata ta pochodzi z plantacji, którą założył osobiście sam James Taylor[...]

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.