Wiele osób zastanawia się jak pić czerwoną herbatę, żeby schudnąć i co jest lepsze na odchudzanie czerwona herbata czy Yerba Mate. Jak stworzyć sobie dobrą i przede wszystkim efektywną dietę odchudzająca? Opowiem na własnym przykładzie.

Jak czerwona herbata wpływa na odchudzanie?

Picie czerwonej herbaty powoduje, że przez nasz żołądek nie zostaje wchłonięty tłuszcz: wszystko wydalamy. Tłuszcze, które są potrzebne do życia zostają zużywane z naszych zapasów, które posiadamy w postaci wałeczków na brzuchu, czy w innych miejscach. Dlatego bardzo ważne jest, żeby dieta była efektywna, picie czerwonej herbaty pu-erh po każdym posiłku. Jeśli dodatkowo nie będziemy pić słodkich napojów podczas diety, możemy liczyć na szybką utratę wagi.

Czerwoną herbatę parzymy w temperaturze 96*C (a więc po zagotowaniu) i parzymy od 3 do 6 minut. Przy czym, pierwsze parzenie (po którym należy zdecydowanie wyjąć liście z kubka, np. przelać przez sitko do drugiego kubka) jest najkrótsze, czyli 3 minuty, kolejne ma 4-5 minut i ostatnie 6 minut. Jak sprawdzić ile parzeń możemy zrobić z czerwonej herbaty, którą mamy w domu? Najczęściej po kolorze naparu i smaku herbaty. Czerwona herbata powinna przy każdym parzeniu mieć ciemny kolor naparu i pachnieć świeżą ziemią.

Jak yerba mate wpływa na spadek masy ciała?

Niestety picie czerwonej herbaty pu-erh po każdym jedzeniu, znacząco poprawia przemianę materii i jesteśmy szybciej głodni. I tu pojawia się Yerba Mate, której właściwości odchudzające sprowadzają się najbardziej do hamowania łaknienia. Dlatego połączenie Yerba Mate i czerwonej herbaty pu-erh okazuje się znakomitym połączeniem dla osób, które chcą szybką i dość łatwo schudnąć.

Badania udowodniły, że osoby, które stwierdzają, że: przechodzą na dietę (w naszym przypadku puerhowo-yerba mate), jednocześnie zaczynają lepiej się odżywiać oraz uprawiać sport. To zdecydowanie pomoże naszej diecie!

Podczas diety, w której zastępujemy napoje czerwoną herbatą i Yerba Mate musimy koniecznie pamiętać o uzupełnianiu płynów, bo zarówno herbata jak i yerba mate pite w nadmiernych ilościach mogą spowodować odwodnienie organizmu. Dlatego polecamy podczas diety spożywanie soczystych owoców oraz picie wody. Dla leniwych dobrym rozwiązaniem mogą okazać się musujące tabletki witaminowe – to dobre zabezpieczenie przed awitaminozą i odwodnieniem.

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.