Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

Czy można mieszać bombillą podczas picia Yerba Mate?

Wiele źródeł podaje, że zdecydowanie nie wolno mieszać bombillą, kiedy pijemy Yerba Mate. Tym samym bardzo wiele osób powtarza to jak mantrę: nie można mieszać! Wypadałoby zastanowić się z czego wynika taki zakaz i czy zawsze jest uzasadniony.

O co chodzi z tym mieszaniem czy niemieszaniem w Yerba Mate? Podczas mieszania bombillą w naparze z Yerba Mate, liście Yerby rozwarstwiają się w naczyniu i część z nich przemieszcza się do góry, a część opada na dno i powstaje luka środku naparu. Nasza bombilla wsadzona do matero, kalebazy czy innego naczynia ma sitko na samym dole i to właśnie tam zasysamy napar, dlatego po mieszaniu Yerba Mate łatwiej zatyka bombillę i po prostu trudno zasysa się napar przez naszą rurkę.

Dlatego mieszanie Yerba Mate ogólnie jest niezalecane: w szczególności jeżeli robimy to z nudów i mieszamy bez większego sensu. Jeżeli mamy jakiś pomysł bardziej lub mniej uzasadniony, na przykład dopiero zalaliśmy liście Yerba Mate i chcemy nieco przyspieszyć parzenie, bo gdzieś się spieszymy, można (tak: można) zamieszać bombillą. Nie ma w tym nic niegrzecznego i gorszącego, szczególnie w Polsce.

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.