Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

Pocky to klasyczne japońskie paluszki oblane czekoladą. Naszą redakcję zainteresowały Pocky w wersji Green Tea Matcha, czyli oblane białą czekoladą z dodatkiem zielonej herbaty Matcha. W opakowaniu za około 8-9 PLN znajdziemy kilkanaście paluszków (35g).

Czy warto spróbować Pocky Green Tea Matcha?

Pocky są bardzo chrupiące, a przez znikomą zawartość soli w składzie (0,57%) nie przypominają w żadnym wypadku klasycznych polskich precelków. To raczej czekoladowa polewa podana na pszennym paluszku. Dzięki temu, że przekąska nie została w całości zamoczona w czekoladzie z łatwością spożyjemy ją bez brudzenia sobie palców.

Pocky Green Tea Matcha Paluszki pszenne w polewie mlecznej Matcha, opinie - opakowanie
Pocky Green Tea Matcha Paluszki pszenne w polewie mlecznej Matcha, opinie – opakowanie

Trzeba przyznać, że Pocky Green Tea Matcha są bardzo smaczne: nie za słodkie i chrupiące. Wyczujemy tu również bez problemu zieloną herbatę Matcha w połączeniu z białą czekoladą. W składzie znajduje się 1% zielonej herbaty Matcha, a zawartość mlecznej polewy o smaku herbaty Matcha w całości produktu wynosi 53%.

Niestety, jak w innych podobnych przekąskach, w składzie zaraz po mące pszennej znajduje się cukier. Do tego jest też olej palmowy.

Pocky Green Tea Matcha Paluszki pszenne w polewie mlecznej Matcha, opinie - paluszek
Pocky Green Tea Matcha Paluszki pszenne w polewie mlecznej Matcha, opinie – paluszek

Pocky Green Tea Matcha to smaczne paluszki, które zdecydowanie za szybko się kończą (w opakowaniu jest ich 35g). Są mleczne, nie za słodkie, chrupiące i z dobrze wyczuwalną herbatą Matcha (zdecydowanie smaczniejsze od Kit Katów z Matcha). Jeżeli będziecie mieli okazję spróbować, polecamy.

Wartości odżywcze Pocky Green Tea Matcha w 100g:

  • Cukier: 34g (węglowodany 69g)
  • Tłuszcz: 20,5g
  • Białko: 7,8g
  • Sól: 0,57g
Pocky Green Tea Matcha Paluszki pszenne w polewie mlecznej Matcha, opinie
Pocky Green Tea Matcha Paluszki pszenne w polewie mlecznej Matcha, opinie

fot. Jadwiga Janowska

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.