Na rynku możemy spotkać kilka propozycji herbat dla kobiet w ciąży. Niestety producenci potrafią bardzo mocno korzystać na niewiedzy przyszłych matek i sprzedawać zioła za wysoką cenę. Wystarczy jednak sprawdzić skład herbaty, zakupić składniki i samemu przygotować odpowiednią mieszankę.

Skład i cena herbaty dla kobiet w ciąży

Jedna z popularniejszych herbatek w ciąży w regularnie cenie kosztuje od 34 do nawet 49 zł za 120g.

  • melisę
  • miętę
  • rumianek
  • kwiat bzu
  • znamię kukurydzy

Samemu mieszając zioła, koszt 100g herbatki dla kobiet w ciąży nie przekroczy 8,5zł. Taka samodzielnie wykonana herbata będzie 3 razy tańsza!

Właściwości składników herbaty dla kobiet w ciąży:

Herbata ziołowa Melisa –  wspomaga spokojny sen, została dopuszczona przez niemiecką komisję rządową jako lek na nerwowe zaburzenia snu i funkcjonalne dolegliwości żołądkowo-jelitowe, ma działanie antydepresyjne i uspokajające na centralny układ nerwowy, stymuluje apetyt i wspomaga koncentrację

Herbata ziołowa Mięta – działa rozkurczająco, uspokajająco, wskazana jest przy bólach głowy, zmniejsza podrażenienie błon śluzowych, odświeża.

Herbata ziołowa Mięta Nana
Herbata ziołowa Mięta Nana

Herbata ziołowa Rumianek – łagodzi stany lękowe i depresje, relaksuje, uspokaja i koi nerwy, wskazana przy zaburzeniach snu

Herbata ziołowa Rumianek
Herbata ziołowa Rumianek

Kwiat bzu – działa moczopędnie oraz pozwala pozbyć się toksyn z organizmu.

Znamię kukurdzy – dale słodki posmak, działa rozkurczowo i kojąco, wspomaga prawidłowe oddawania moczu.

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.