Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

Termometr do herbaty, termometr do Yerba mate: czy warto kupić? Zalety termometru

Czy warto kupić termometr do herbaty lub Yerba mate? Termometr na początku przygody z Yerba mate jak i herbatą jest zdecydowanie polecany. Szczególnie, że jest to wydatek kilkunastu złotych.

Dlaczego warto kupić termometr do herbaty?

Początkujący herbaciarze na pewno odkryją wiele zalet termometru. Jest to jeden z niezbędnych akcesoriów, które warto zakupić na początku przygody z herbatą. Czas parzenia można zawsze zmierzyć zegarkiem lub stoperem w komórce, natomiast temperatura wody łatwo może popsuć herbatę. Dlatego warto zmierzyć ile stopni Celsjusza ma woda przelana z naczynia do naczynia, czy po odczekaniu kilku minut od zagotowania. Jest to szczególnie ważne przy parzeniu zielonej herbaty, gdzie duże znaczenie ma czy woda ma 70 czy 80*C.

Termometr do herbaty
Termometr do herbaty

Zalety termometru do herbaty:

  1. Mamy pewność jaką temperaturę ma woda, którą będziemy parzyć herbatę.
  2. Łatwo nauczymy się ile należy poczekać, żeby mieć wodę o określonej temperaturze.
  3. Możemy odkryć ile razy i do jakiego naczynia należny przelać wodę, żeby otrzymać taką o odpowiedniej temperaturze dla danego rodzaju herbaty.
  4. Po wyrobieniu sobie przyzwyczajeń z termometrem w ręce, dojdziemy do wprawy i będziemy mogli łatwo oszacować temperaturę wody bez termometru.

Dlaczego warto kupić termometr do Yerba mate?

Termometr do Yerba mate nie jest niezbędny, bo Mate – o ile nie parzymy jej wrzątkiem – jest bardzo elastyczna. Można zalewać ją wodą właściwie o każdej temperaturze. Jednak w zależności czy jest to woda bardzo zimna, czy ma 60*C, 70*C, 80*C smak Yerba mate zmienia się drastycznie. Termometr może przydać się do nauki w jakiej temperaturze wody parzona Yerba mate nam najbardziej smakuje. A może ciągle nieświadomie zalewacie Yerba mate 80*C wodą i Wam nie smakuje? Może taka parzona 70*C będzie lepsza? Sprawdźcie to koniecznie sami z pomocą termometru, bo możecie odkryć zupełne oblicze Yerba mate.

Elegancki termometr do herbaty
Elegancki termometr do herbaty

Zdecydowanie polecamy termometr do herbaty na początku przygody z herbatą i Yerba mate. Dzięki kilkunastu parzeniom wraz z termometrem, zdobędziemy wiedzę jak chłodzić wodę, a po kilku dniach będziemy mogli z niego zrezygnować i parzyć jak prawdziwi profesjonaliści.

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.