Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

Czy herbata z cytryną jest szkodliwa?

Często pojawiają się wątpliwości czy herbata z cytryną jest zdrowa. Znana wszystkim herbata czarna zawiera glin. Im dłużej rośnie, tym więcej kumuluje go w sobie. Im starsze są liście, tym więcej znajduje się w nich aluminium (dlatego herbata ekspresowa, która pochodzi najczęściej z bardzo późnych zbiorów zawiera dużo glinu). To aluminium jest nierozpuszczalne w wodzie. To znaczy pozostaje w liściach podczas parzenia gorącą wodą.

Czy herbata z cytryną jest szkodliwa?
Czy herbata z cytryną jest szkodliwa?

Kiedy wyciągamy fusy z herbaty przed dodaniem cytryny, cały glin pozostaje w liściach. Jednak jeśli dodamy wcześniej cytrynę lub sok z cytryny, a więc kwas cytrynowy, wiąże on aluminium, dając cytrynian glinu. To właśnie cytrynian glinu jest rozpuszczalny w wodzie i pozostaje w herbacie. A my pijąc herbatę wchłaniamy cytrynian glinu, który odkłada się w mózgu, powodując po długim czasie chorobę Alzheimera.

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Jeden komentarz do: “Czy herbata z cytryną jest szkodliwa?

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.