Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

Big Active Yerba Mate Kakao i Wanilia: recenzja, opinie

Typ: yerba mate, torebki ekspresowe.

Gdzie kupić: szeroko dostępna w marketach, cena waha się od 5,29 do 6,49 zł.

Opis producenta: “Wspaniała kompozycja prażonej Yerba Mate, otulonej nutką wanilli oraz przebijającym się aromatem prażonego kakao. To wyjątkowe połączenie smaku i cudownych właściwości Yerba Mate. Naturalnie pobudza do dzialania, a wyrazisty smak poprawia samopoczucie.”

Zaczynam mieć wrażenie, że herbaty z Big Active to takie nabijanie herbciarzy w butelkę. W sumie za nie małe pieniądze (cena za kg od 132 do 163 zł) dostajemy ładnie opakowany, opisany i dobrze spakowany herbaciany smakołyk, niestety na tych dobrych cechach się kończy. W dodatku sami się podkładają tworząc 4 “profesjonalne” kategorie oceny charakterystyki herbatki “Secret Of Machu Picchu”.

Big Active Yerba Mate Kakao i Wanilia
Big Active Yerba Mate Kakao i Wanilia

1. MOC NAPARU. 4/5 u producenta, maksymalnie 2 u konsumenta. Zakładam, że niektórzy sięgną po raz pierwszy po yerba mate słysząc to i owo, ale wierzcie mi moc  tego naparu ma się absolutnie nijak do mocy klasycznej yerby. Moc na poziomie piątej wody po kisielu.

2. INTENSYWNOŚĆ AROMATU. 5/5 u producenta, 3 u konsumenta. Aromat całkiem przyjemny, wyczuwalne w zasadzie wszystkie składniki, jednakże osobiście ta kombinacja nie do końca wywiera na mnie pozytywne wrażenie.

3. SŁODYCZ. 4/5 PRODUCENT, 3 u konsumenta. Tak, ta herbatka jest słodka, ale z pewnością nie aż tak. Cechują ją dobry równy stały słodki posmak, kakaowiec i wanilia robią swoje.

4.ENERGIA 5/5 u producent, 1/5 u konsumenta. Nie! Ta herbatka nie postawi was na nogi, nie da yerbowego kopa, ona nawet was nie z energetyzuje, ani tyci. Jest to po prostu niemożliwe za pomocą 1 grama yerba mate w filiżance.

Big Active Yerba Mate Kakao i Wanilia
Big Active Yerba Mate Kakao i Wanilia

Zdecydowanie odradzam osobom, które chcą spróbować yerba mate po raz pierwszy, pijąc tę herbatę z pewnością nie poznacie smaku yerba mate. Doświadczeni yerbiarze też raczej nie porzucą swoich mater na rzecz takiej cienizny.

Może wśród pijaczy kawy zbożowej miałby ona swoją szansę, była to moja jedna z pierwszych myśli , ale torebka ekspresowej zbożówki jest po prostu lepsza.

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.