Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

Co nalać do dzbana fajki wodnej? Porady

Zanim przejdziemy do dodatków płynnych do dzbana fajki wodnej chciałbym Wam zaproponować kilka gadżetów, które mogą umilić zwyczaj palenia fajki wodnej.

GADŻETY

Najprostszym jest dyfuzor – mała plastikowa nasadka na końcówkę korpusu znajdującą się w wodzie. Ma ona na celu rozbicie dużych bąbelków dymu przechodzących przez wodę. Daje kilka ciekawych efektów drobniejsze bąbelki ciszej bulgoczą – jeśli to komuś przeszkadza, oraz pozwalają dymowi się lepiej przefiltrować i nie tylko.

Świecące kulki – kilkucentymetrowe z przeźroczystego tworzywa sztucznego z diodami i źródłem zasilania. Dają ciekawy efekt podczas palenia – migoczą różnokolorowo – kiedy się poruszają od baniek dymu w wodzie. Jeśli ktoś lubi takie gadżety to polecam, aczkolwiek osobiście nie jestem fanem tego rodzaju efektów.

Sprawdź też: Jaki wybrać cybuch do fajki wodnej?

CO MOŻNA DODAĆ DO DZBANA?

Lód – lato w pełni i może się taki dodatek okazać bardzo ciekawym urozmaiceniem. Zimny dym z melasy cytrynowej w upalny dzień potrafi mocno orzeźwić, tak samo jak i połączenie z innymi cytrusowymi lub miętowymi nutami dymu. Moja osobista propozycja – wsypać lodu tylko niewiele mniej niż normalnie lejemy wody i uzupełnić wodą tak żeby rurka była zanurzona troszkę bardziej niż zazwyczaj. Efektem będzie mocno schłodzony bardzo przyjemny dymek.

Soki (koncentraty)– kilka razy próbowałem dodawać różnego rodzaju soków czy aromatów do dzbana jednak efekt był niewielki, nie wiem może stosowałem jakichś kiepskich soków. Efekt? Bardzo delikatny posmak i trochę za słodki dym, no i najważniejsze 2-3 palenia i wąż do mycia – oklejony w środku drobinkami.

Soki (kartonikowe) – tutaj sytuacja wygląda trochę lepiej niż przy koncentratach ponieważ nie osładzają tak smaku i nie zostawiają lepkiego osadu w wężu.

Mleko – zwykłe kartonikowe, ale rozcieńczone z wodą powiedzmy pół na pół. Osiągniemy delikatniejszy dym i mleczny posmak – ten dodatek posiada sporą grupę zwolenników.

PODSUMOWANIE

Gadżetów w chwili obecnej na rynku jest jakby mniej ale jeśli chodzi o dodatki do wody to można eksperymentować do woli. Proponuję jednak w tej kwestii umiar ponieważ wszystko co w wodzie to i w wężu i może po kilku eksperymentach zaistnieć potrzeba generalnego szorowania albo nawet – ale to w skrajnych wypadkach – wymiany.

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.