Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

Herbata Hampstead Darjeeling Organic Fair Trade test, opinie

Na Hampstead Darjeeling Organic Fair Trade trafiłem zupełnie przypadkowo. Puszka leżała w koszu w jednym z marketów z przecenionymi produktami. 16 zł za 100g Darjeelinga? Biorę!

Polska naklejka na opakowaniu tej herbaty należy do Szczypty Świata i jak się okazało, regularna cena ich produktu to 28,30 zł. To dużo? Sprawdźmy…

Niestety na opakowaniu tej indyjskiej herbaty pakowanej w Anglii i przewiezionej do naszego kraju brak jakikolwiek informacji o sposobie parzenia, co może okazać się w wielu przypadkach dużym minusem. Z drugiej strony, laik raczej nie skusi się na herbatę za blisko 300 zł za kilogram. Są za to informacje o tym, że herbata pochodzi z organicznych upraw i jest produkowana zgodnie z zasadą Fair Trade. Fajnie. W tym miejscu należy się pochwalić sposób pakowania herbaty, to znaczy puszkę, która ma podwójne zamknięcie.

Hampstead Darjeeling Organic Fair Trade puszka
Hampstead Darjeeling Organic Fair Trade puszka

Do testów zaparzyłem Hampstead Darjeeling Organic w gaiwanie o pojemności 100 ml, użyłem 1 łyżeczki liści, zalałem wrzątkiem i trzymałem 1 minutę. Ostatecznie po zajrzeniu pod wieczko gaiwana, okazało się, że napar ma bardzo delikatny kolor i wydłużyłem parzenie o 30 sekund.

Napar z Hampstead Darjeeling Organic jest czerwono-brązowy. Zapach – przyjemny lekko kwiatowy, ale daleko mi do łąki pełnej kwiatów, którą biją Darjeelingi z 2012 roku. Nie ma też ani jednej nutki owoców, szkoda…

Hampstead Darjeeling Organic Fair Trade liście
Hampstead Darjeeling Organic Fair Trade liście

W smaku Hampstead Darjeeling Organic jest bardzo przyzwoity, szczególnie kiedy pomyślę o promocyjnej cenie za którą udało mi się kupić puszkę tej herbaty. Hampstead Darjeeling może nie ma bardzo bogatego smaku, ale to co otrzymujemy jest kwiatowe, rozgrzewające i smaczne – a to najważniejsze.

Hampstead Darjeeling Organic Fair Trade napar
Hampstead Darjeeling Organic Fair Trade napar

Drugie parzenie tej herbaty nie zaskakuje, jest nieco mniej intensywne od poprzedniego, ale poprawne. Hampstead Darjeeling Organic to czarna herbata dobrej jakości w fajnej puszce. Nie może równać się ze świeżymi Darjeelingami, jednak nie o to tutaj chodzi. Jest po prostu OK i można jej spróbować, ale warto pamiętać, że w cenie 15 zł / 50 g możemy znaleźć naprawdę wiele Darjeelingów, które mogą okazać się lepsze!

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.