Kokeicha to herbaciana ciekawostka. W krajach zachodu można często kupić tę herbatę, która w Japonii, swej ojczyźnie jest niepopularna i niechętnie pijana. Kokeicha ma postać podłużnych pałeczek o ciemnym kolorze bez połysku. Proces produkcji opracowany został w Japonii dla zagospodarowania odpadu jakim był pył pokruszonej herbaty wyższej jakości.

Geneza powstania herbaty kokeicha

W trakcie poszukiwań zastosowania dla pyłu herbacianego pojawiały się różne pomysły począwszy od kompostu po kadzidełka. Ostatecznie opracowano metodę produkowania z niej herbaty nadającej się do parzenia. Do takiego proszku dodawano ryżowego lepiku oraz wzmacniaczy smaku, następnie powstałą pastę przeciskano przez specjalne sito co nadawało jej postać przypominającą cienki makaron. Po obróbce termicznej herbata była gotowa do parzenia. Popularna była początkowo jako zaopatrzenie wojska w czasie wojny. Obecnie sprzedawana jest na zachód. Produkcja kokaichy skupia się wokół jednej wytwórni na plantacjach Schizuoka. Smak i właściwości zdrowotne tej herbaty nie są oszałamiające lecz jako ciekawostkę na pewno warto jej spróbować.

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.