ZAŁÓŻ KONTO, ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA RABATY

Czy herbata może pomóc przy bólach menstruacyjnych to zagadnienie, które nie tylko powinno zainteresować kobiety. Również panowie, mogą okazać się pomocni proponując herbatę lub ziołowe herbatki swoim partnerkom podczas ich trudnych dni. Tym bardziej, że ból menstruacyjny może mieć inne, dodatkowe objawy, w tym mdłości, bóle głowy, oraz wahania nastroju i rozdrażnienie.

Bóle menstruacyjne, co warto powiedzieć dla porządku, wynikają ze skurczy macicy podczas okresu, mogą towarzyszyć młodej kobiecie już nawet od pierwszej miesiączki, najbardziej jednak dotyczą pań do 25 roku życia. Na silne bóle menstruacyjne skarży się nawet 75% kobiet w tym wieku. Dodać trzeba, by nikt nie bagatelizował tej przypadłości i sprowadzał ją do zwykłego dyskomfortu, że silniejsze bóle menstruacyjne postrzega się wręcz jako chorobę, która uniemożliwia normalne funkcjonowanie i wymaga wsparcia farmaceutycznego.

Herbata zielona cytrynowa 50g
Herbata zielona cytrynowa 50g

Dla pań, którym comiesięczne skurcze dokuczają mniej i skłonne są raczej unikać farmaceutyków, zalecić można herbatę lub ziołową herbatkę.

Najlepsza herbata na bóle menstruacyjne

Wśród najpopularniejszych naparów ziołowych wyliczyć można liść maliny, miętę lub rumianek. Nie każdy jednak wie, że pomóc może także herbata przez duże „H”.

Przeprowadzono badania w Szanghaju na grupie ponad tysiąca kobiet skarżących się na bolesne miesiączki. Kobiety te piły herbatę zieloną i oolong. Okazuje się, że potwierdziły one skuteczność picia herbaty w redukcji bolesnych skurczów. Zwłaszcza herbata zielona dawała dobre efekty.

Picie zielonej herbaty podczas trudnych dni jest wskazane nie tylko dlatego, że może łagodzić bóle, ale również dzięki szeregowi właściwości pomocnych w tych dniach. Herbata zielona pomaga utrzymać nawodnienie oraz odpowiedni poziom żelaza i hemoglobiny. Pomaga także utrzymać dobry nastrój dzięki właściwościom odprężającym i uspokajającym. Nie bez znaczenia jest też fakt, że picie zielonej herbaty często traktowane jest jako alternatywa dla kawy, która z powodu dużej zawartości kofeiny może wręcz wzmacniać skurcze.

Warto więc polecić kobietom herbatę, zwłaszcza zieloną podczas bolesnego okresu. Można nią zastąpić kawę, można wspomóc nią inną kurację. Z całą pewnością nie ma przeciwskazań jeśli, jak ze wszystkim, nie przesadzimy.

Po więcej szczegółów zapraszamy do: Association of tea drinking and dysmenorrhoea among reproductive-age women in Shanghai, China (2013-2015): a cross-sectional study – Xiaoyu Zhang, Rongrong Zhang, Dan Chen, Rong Huang, Ying Tian, Ping Zhang, Jun Zhang, Shanghai Birth Cohort

Autorem tekstu jest Rafał Przybylok
Fot. główna: Jadwiga Janowska

Pyszne rooibosyZobacz wszystkie

Youtube Czajnikowy.plWszystkie filmy

Poznaj produkty Czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Herbata zielona Pi Lo Chun, chińska herbata zielona

Zielona herbata Pi Lo Chun znana także pod nazwą Biluochun lub Bi Lo Chun zaliczana[...]

Co z tymi Darjeelingami?

Miłośnicy herbat czarnych z Darjeeling są od pewnego czasu zaniepokojeni. Zauważają pewne zmiany w aromacie[...]

Campesino: przegląd marek yerba mate

Paragwajska marka yerba mate Campesino uchodzi za lidera rynku w tym kraju. Posiada zakład produkcyjny[...]

1 Comments

Herbata zielona Java Sunda Purwa: parzenie, opinie

Herbata Java Sunda Purwa produkowana jest w okolicach Bandung. Jej susz skojarzył mi się z[...]

1 Comments

Kawa na Cyprze

Cypr to kraj stojący pod znakiem kawy. Tak, jak w wiekszosci państw basenu morza Sródziemnego,[...]

Zdrowa yerba mate niedymiona

Yerba mate dymione a nie dymione Jedną z cech charakterystycznych yerba mate jest dymny posmak.[...]

Czego nie popijać herbatą?

Nie ma powodu do paniki. Jak zwykle w takich przypadkach mowa jest o nawykach i[...]

Historia Yerba Mate, pochodzenie Yerba Mate

Yerba jako napój przyjaźni wiązała się z rytuałem. Celebrował go gospodarz zwany matero. Zaparzał on[...]

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.