Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

Parzenie liści bambusa:

  • 1g na 200/250ml,
  • woda o temperaturze 80-85*C.

Liście bambusa pochodzą z Azji, a roślina ma kształt wysokiego drzewa. Bambus rozmarza się za pomocą pąków. Całe drzewo bambusowe znajduje swoje zastosowanie. Liście bambusa mogą być stosowane do produkcji mebli, artykułów domowego użytku i sztuki. Pędy bambusa wchodzą skład pysznych potraw, bo są bogate w substancje odżywcze.

Czy wiecie, że liście bambusa mogą być korzystne dla organizmu ludzkiego? Liście bambusa to nie tylko odpady w ogrodach bambusowych.

Liście bambusa mogą być przetworzone, żeby pomagać w leczeniu wielu chorób. Świeże liście bambusa są bogate w błonnik, przeciwutleniacze oraz inne składniki, których nie znajdziemy w w innych roślinach. Przetwarzanie liści bambusa jest podobne do przetwarzania liści herbaty.

Liście bambusa pomagają obniżyć poziom cukru we krwi

Wysuszone liście bambusa mają bardzo charakterystyczny zapach, a herbata zaparzona z nich jest bardzo zdrowa. Zawartość włókien bambusowych obniża zawartość cukrów we krwi. Ponadto włókno bambusowe powoduje utratę wagi bez efektu jo-jo.

Herbata z bambusa właściwości, herbata bambusowa parzenie liści
Herbata z bambusa właściwości, herbata bambusowa parzenie liści

Liście bambusa dla poprawy działania układu pokarmowego

Problemy trawienne mogą być bardzo uciążliwe dla żołądka. Wzdęcia, gazy, zaparcia i biegunki bardzo łatwo zniwelujemy pijąc regularnie herbatę z bambusa.

Liście bambusa wpływają na wolne rodniki

Liście bambusa mają silne działanie przeciwutleniające, a ich wysuszenie tylko potęguje te efekty. Liście bambusa mają działanie antyrakowe oraz zawierają dużo witamin i minerałów.

Liście bambusa wpływają dobrze na zdrowie

Wysuszone liście bambusa nie zawierają kofeiny i są bezpieczne podczas mieszania z innymi składnikami. Do herbaty z bambusa można bezpiecznie dodać cytrynę, jaśmin czy miętę. Orzeźwiające działanie herbaty z bambusa jest ogrzewające dla organizmu.

Herbata z bambusa właściwości, herbata bambusowa parzenie liści
Herbata z bambusa właściwości, herbata bambusowa parzenie liści

Detoks liśćmi bambusa

Liście bambusa mają właściwości przeciwzalane oraz mogą wspierać proce detoksykacji. Picie herbatki z bambusa oczyszcza organizm z toksyn. Herbatka z bambusa wpływa świetnie na układ oddechowy oraz choroby wątroby.

Liście bambusa wzmacniają włosy i paznokcie

Herbata z liści bambusa zawiera dużo witaminy E oraz przeciwutleniaczy, które dobrze wpływają na jakość skóry,. Bambus nie tylko wzmacnia włosy, ale i sprawia, że są silniejsze. Dzięki dużej zawartości krzemionki, związku odpowiedzialnego za budowę i naprawę komórek w naszym organizmie, herbata z bambusa poprawia elastyczność skóry, wpływa na wzmocnienie paznokci, zębów, kości i włosów.

Liście bambusa na nadciśnienie

Liście bambusa nie zawierają kofeiny, tym samym świetnie uspokajają. Do tego regulują układ krążenia, dobrze wpływają na serce, utrzymują w zdrowiu naczynia krwionośne oraz obniżają ciśnienie krwi.

Herbata z bambusa właściwości, herbata bambusowa parzenie liści
Herbata z bambusa właściwości, herbata bambusowa parzenie liści

Liście bambusa pomagają leczyć rany

Udowodniono, że okłady z liści bambusa przyspieszają gojenie się ran. Rany, według naukowców z Chin i Japonii, mogą zamykać się nawet w 29 godzin.

Herbata z bambusa na bóle menstruacyjne

Wywar z liści bambusa świetnie łagodziny bóle brzucha, mięśni i kości związane z kobiecą miesiączką.

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.