Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

Jak parzyć Yerba Mate w szklance, czy można parzyć Yerba Mate w kubku?

Yerba Mate można parzyć na wiele różnych sposobów. Można parzyć tradycyjnie w kalebasie i pić przez bombillę (rurkę z sitkiem), można też zaparzyć we francuskiej prasie i przelać do dowolnego naczynia albo na przykład zaparzyć jak herbatę (w papierowym w filtrze).

Dlaczego nie zostawiać yerba mate w wodzie na dłużej?

Susz Yerba Mate po zalaniu wodą o odpowiedniej temperaturze (polecana to 60-80*C) nieustannie się parzy. Dlatego zalewając ją w kubku czy szklance nie dość, że opijemy się suszu (który też będzie zatrzymywał się na naszych zębach), otrzymamy po dłuższym czasie napar z Yerba Mate tak mocny, że trudno będzie go wypić.

Jak parzyć Yerba Mate w szklance, czy można parzyć Yerba Mate w kubku?
Jak parzyć Yerba Mate w szklance, czy można parzyć Yerba Mate w kubku?

Jak parzyć yerba mate w kubku/szklance?

Jeśli chcemy zaparzyć Yerba Mate w szklance a nie mamy bombilli, najlepiej po chwili przelać nasz napój przez sitko do drugiej szklanki czy kubka. A jak nie mamy nic oprócz suszu i szklanki, zapytacie? Najlepiej jest zalać Yerba Mate wodą o niższej temperaturze (ok. 50*C) i delikatnie wymieszać napar. Część liści opadnie na dno, ale niestety pozostałe będą u góry nas denerwować.https://czajnikowy.com.pl/

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.