WYDAJ 65 PLN, ZA DARMO.

Dlaczego Matcha jest taka droga albo dlaczego Matcha jest taka tania: wiele osób zadaje sobie to pytanie. Dlaczego jedna zielona herbata Matcha kosztuje 30 zł za 50g a za inną trzeba zapłacić 70 zł za 20g? Cena zależy od jakości herbaty.

Japońska zielona sproszkowana herbata Matcha

Generalnie zielona sproszkowana herbata Matcha pochodzi z Japonii i importowana stamtąd jest zazwyczaj najdroższa. Ma bardzo głęboki smak a odpowiednio zaparzona daje bardzo przyjemny słodki aromat. Taką japońską Matchę przygotowuje się najczęściej tylko tradycyjnie w Chawanie, trzepiąc ją Chasenem. Ze względu na wysoką cenę raczej nie stosuje się jej w wypiekach, potrawach czy mlecznych shake’ach.

Japońska Matcha
Japońska Matcha

Oczywiście można jej używać w kuchni, ale wysoki koszt nie jest współmierny do efektów. Szczególnie, że w gotowaniu i eksperymentowaniu bardzo dobrze sprawdza się…

Chińska zielona sproszkowana herbata Matcha

Chińska podróbka zielonej herbaty Matcha jest bardzo popularna i dostępna za stosunkowo niewielką cenę. Jej smak jest zdecydowanie bardziej płaski i dużo mniej słodki niż japońskiej Matchy. Jeżeli nie mieliśmy okazji skosztować oryginalnej Matchy możemy nawet spróbować ją tradycyjnie przygotować, ale efekt smakowy jest daleki od oryginału. Chińska Matcha nadaje się za to znakomicie do wypieków, gotowania dań i eksperymentów z mlekiem. Wszędzie tam, gdzie szkoda użyć japońskiej Matchy.

Kulinarna zielona sproszkowana herbata Matcha

Możemy spotkać na rynku Matchę, która opisana została przez producenta słowem: kulinarna. Najczęściej jest to chińska Matcha, której opisałem wyżej, chociaż zdarza się, że pod “kulinarną Matchą” znajdziemy niskiej jakości japońską herbatę. Nie liczmy jednak na eksplozję smaku (szczególnie jeżeli zakupiliśmy ją za niewielką kwotę). Słabej jakości japońska Matcha była potrzebą rynku i jest bardzo zbliżona do chińskiej Matchy.

Matcha Zielona Herbata
Chińska Matcha

Pamiętajcie, że cena herbaty bardzo dużo mówi o jej jakości. Jeśli znajdziecie oryginalną japońską za bardzo niską cenę możecie być pewni, że jest to tzw. Original Japan Style Matcha (Herbata Matcha w stylu japońskim), czyli po prostu chińska herbata.

Pyszne rooibosyZobacz wszystkie

Youtube Czajnikowy.plWszystkie filmy

Poznaj produkty Czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Gaiwan

Gaiwan może występować w różnych formach i być wykonany z różnych materiałów. Klasycznie dzieli się[...]

Kawa z europejskiej plantacji. Czy warto kupować kawę na wakacjach?

Kluczowe pytanie to: gdzie leży granica między rzetelnym sprzedawcą serwującym najlepszy produkt na jaki go[...]

Jak radzić sobie ze smogiem? Herbata na smog

Smog to sztuczne zjawisko atmosferyczne, które polega na wysokim stężeniu szkodliwych zanieczyszczeń powietrza, związanych z[...]

Przepis na świąteczną herbatę z jabłkiem i rodzynkami

1/2 litra klarownego soku jabłkowego wlać do garnka, wrzucić otwartą laskę wanilii (można użyć syropu[...]

Czy warto kupić Fellow Prismo do aeropressu, żeby robić espresso? Opinie

Miano najgorętszej nowinki A.D.2018, usprawniającej domowe eksperymenty z kawą, bez wątpienia przypadnie Fellow Prismo. Trafiła[...]

1 Comment

Rooibos tea: produkcja. Jak produkowany jest rooibos? Uprawy

Uprawiany rooibos żyje około 6 lat z czego 4 lata to okres zbierania plonów. Sama[...]

Herbata na polskich ziemiach w literaturze

Początkowo herbata dotarła do nas drogą morską, a właściwie lądową z zachodu Europy (na pokładzie[...]

2 Comments

Wyścigi kliprów z herbatą

Gdy Brytyjska Kompania Wschodnioindyjska trzymała w ręku monopol na handel z Azją rozwijała się intensywnie[...]

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.