Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

Matero: Yerba Mate

Specjalne naczynie do picia yerba mate występujące w różnych rodzajach i kształtach. Najbardziej tradycyjne matero powinno być wykonane z palo Santo lub innego drewna jak choćby lapacho. Takie naczynia mają często kształt kubeczków i bywają okute metalem. Popularne jest także matero wykonane z tykwy kalebasy. Jest to podobny do gruszki owoc dzbaniwa kalebasowego, którego wysuszona skorupa służy za naczynie do picia.

Odmianą matero z kalebasy jest porongo czyli specjalna kalebasa rozszerzająca się ku górze i często posiadająca metalowe nóżki aby równo stała. Takie naczynie używane jest do parzenia chimarao czyli specjalnej, drobnej mate argentyńskiej. Powszechnie stosuje się także matera ceramiczne nawiązujące często kształtem do matero drewnianego lub do kalebasy. Osobną grupą matero są guampa czyli matero wykonane z rogu lub kopyta wołu i przeznaczone do picia yerba mate na zimno czyli terere.

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.