WYDAJ 65 PLN, ZA DARMO.

Yerba mate CBSe nie ma szczególnie długiej tradycji w porównaniu z dinozaurami yerbowego rynku, tym bardziej docenić trzeba to, co firma osiągnęła. Cieszy się wyjątkowo dużą popularnością w naszym kraju.

Powstanie firmy miało miejsce w 1978 roku. Przetwarzany materiał liściowy pochodzi z północnej części Argentyny, z regionu Misiones. Marka rozwijała się stale i wreszcie w połowie lat dziewięćdziesiątych rozpoczęła własną uprawę ziół do swoich mieszanek mate.

Co czyni markę CBSe wyjątkową? Przede wszystkim fakt, że jest to yerba aromatyzowana i tylko taka. Nie ma w ofercie CBSe wersji czystej yerba mate. Jeśli ktoś nie lubi yerby smakowej to właściwie nie ma czego szukać w jej ofercie. Więcej, jest to prawdopodobnie pierwsza aromatyzowana yerba mate. Marka CBSe miałaby stworzyć od zera ten segment yerbowego rynku pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Inne marki tworzące mieszanki aromatyzowane miałyby wzorować się na niej.

Yerba mate CBSe pomarańczowa 500g
Yerba mate CBSe pomarańczowa 500g

W ofercie CBSe znajdziemy zatem liczne yerba mate aromatyzowane owocami ale i nie tylko. Oferta stale się poszerza. Do najbardziej znanych należą pomarańcza, limonka, pomelo i guarana. Poza tym jest kilka mieszanek mających na celu wpływać korzystnie na sylwetkę. Są różne zioła, a nawet połączenia owocowo-ziołowe. Mniej znane dodatki to na przykład miód czy kawa. Są wreszcie mieszanki wieloowocowe, czyli na przykład kompozycja tropikalna czy owoców jagodowych.

Yerba mate CBSe truskawka borówka 500g
Yerba mate CBSe truskawka borówka 500g

Część osób uważa, że CBSe to yerba mate niskiej jakości, czego dowodem ma być fakt, że nie podaje się informacji na temat jej leżakowania, co z kolei sugeruje, że w ogóle nie jest to mate sezonowana. Innym argumentem jest fakt, braku czystej wersji co tłumaczy się tym, że aromaty maskują niską jakość suszu. Prawdopodobnie jednak problem leży gdzie indziej. CBSe to mate lekka, pozbawiona części charakterystycznego smaku yerby i wzbogacona aromatami. Trochę tak jak z aromatyzowanymi piwami.

Brakuje zatem spojrzenia na tę markę z innej strony. Może po prostu sezonowanie nie komponuje się dobrze z aromatami, a czystej yerby nie ma – bo sama ta marka jest synonimem yerby aromatyzowanej.

Komu więc polecić należy markę CBSe? Chyba każdemu kto ma ochotę na mate aromatyzowaną. Wybór jest na prawdę szeroki. Odradzić powinniśmy miłośnikom mocnej, dymnej, czystej yerba mate. Zdecydowanie jest to coś biegunowo odległego.

Ciekawostką jest fakt, że CBSe prowadzi swój kanał w serwisie YouTube. Kanał ten rozwija się prężnie i mimo niewielkiej popularności pojawiają się na nim regularnie i często filmy. Można tam znaleźć kilka ciekawych pomysłów na napoje bazujące na tej yerba mate, ale także sporo przepisów na słodkości pasujące do yerby.

Autorem tekstu jest Rafał Przybylok

Pyszne rooibosyZobacz wszystkie

Youtube Czajnikowy.plWszystkie filmy

Poznaj produkty Czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dlaczego herbata się pieni, mętnieje i ma kożuch?

Często widzimy w naszej filiżance czy kubku, że z herbatą dzieją się różne zaskakujące nas[...]

Jak parzyć herbatę liściastą?

Osoby pijące herbatę liściastą na codzień mogą pomyśleć, że pytanie tego typu jest banalne, ponieważ[...]

Jak parzyć żółtą herbatę, właściwości, pochodzenie, produkcja żółtej herbaty

Herbata żółta wywodzi się z Chin, jak większość herbat. Dlaczego żółta? Jedni uważają, że chińczykom[...]

Czerwona herbata pu-erh mini toucha

Kiedy robi się chłodniej po upalnych dniach, miło jest usiąść z czymś ciepłym w kubku.[...]

Herbata z szafranem z Kuwejtu

Potrzebna nam będzie czarna herbata, powinna być mocna. Ponadto szafran oraz kardamon w strączkach. Do[...]

Czy można mieszać bombillą w Yerba Mate, jak wkładać bombillę do Yerba Mate

Jak poprawnie wkładać bombille do Yerba Mate i co zrobić, żeby rurka do picia Mate[...]

Czy warto kupić Fellow Prismo do aeropressu, żeby robić espresso? Opinie

Miano najgorętszej nowinki A.D.2018, usprawniającej domowe eksperymenty z kawą, bez wątpienia przypadnie Fellow Prismo. Trafiła[...]

1 Comment

Jak parzyć yerba mate po argentyńsku? Porady

Jaką mate pija się w Argentynie? Jest to mate liściasta o średniej wielkości listków zawierająca[...]

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.