Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

Każdy słyszał o bergamotce, tak jak każdy słyszał o herbacie Earl Grey. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że bergamotka to gatunek cytrusa. Wiele osób mylnie uważa bergamotkę za kwiat, a to za sprawą pysznogłówki, która potocznie jest tak nazywana.

Kompozycja herbaty Earl Grey

To mieszanka angielska i jedna z bardziej znanych na świecie herbat aromatyzowanych. Nazwa jej odnosi się do hrabiego Charlesa Greya, który był niezwykle popularnym politykiem w Anglii. Legenda mówi, że receptura powstała gdy hrabia uratowawszy w Chinach syna mandaryna, dostał od niego w darze skrzynię herbaty czarnej aromatyzowanej bergamotowym olejkiem. Niestety nie jest to prawda. Earl Grey to świadoma kompozycja aromatyczna będąca konsekwencją znanego już od lat dwudziestych XIX wieku sposobu by za pomocą olejku ze skórki bergamotki podnieść walory aromatyczne niskiej jakości herbaty.

Herbata czarna Earl Grey Blue Flower z kwiatem malwy
Herbata czarna Earl Grey Blue Flower z kwiatem malwy

Dodatki do herbaty Earl Grey

Obecnie Earl Grey to nie tylko czarna herbata cejlońska z bergamotką, to szeroki wybór różnych mieszanek o różnych nazwach, spotkać możemy nie tylko Earl Greye z jaśminem, bławatkiem czy lawendą ale także bazujące na herbacie zielonej, yerba mate czy rooibosie.

Autorem tekstu jest Rafał Przybylok

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

3 komentarzy do “Herbata Earl grey. Czarna herbata z bergamotką

  1. tamquamleorugiens pisze:

    Za Earl Greya – Earl Greya zawsze okejka, ale przyznam szczerze, że tęskno mi za Earl Greyem zielonym, który jest po prostu mistrzostwem świata. Mam nadzieję, że w końcu uda Wam się ściągnąć takowy do asortymentu :)

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.