Herbata Hojicha

Hojicha to herbata jesiennych, późnych zbiorów. Liście tej herbaty mają mocny brązowy kolor, który jest wynikiem prażenia. Napar ma bardzo orzeźwiający aromat i intensywną brązową barwę. Smak jest zupełnie niepodobny do innych herbat zielonych, głównie charakteryzuje go słodycz i orzechowość. Niecodzienny smak tej herbaty (który może delikatnie kojarzyć się z kawą zbożową) potrafi zaskoczyć nawet przeciwników tradycyjnej zielonej.

Właściwości herbaty Hojicha

Herbata ta może być pita o każdej porze dnia i nawet wieczorem, również przez dzieci, dzięki bardzo niewielkiej ilości teiny. Katechina zawarta w tej herbacie pomaga obniżyć ciśnienie oraz pomaga wyregulować poziom cholesterolu i cukrów w organiźmie. Zdecydowanie polecana po ciężkostrawnych tłustych posiłkach, jej składniki pomagają regulować gospodarkę tłuszczową organizmu.

Sposób parzenia herbaty Hojicha

Do parzenia hojichy używamy wody bardzo gorącej 90 – 100ºC, około 1,5 łyżeczki (2g) na 150ml. Czas parzenia dość krótki 30-60 sekund. Herbatę to należy parzyć dwukrotnie.

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.