ZAŁÓŻ KONTO, ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA RABATY

Jaki wybrać cybuch do fajki wodnej?

Na rynku jest duży wybór różnego rodzaju cybuchów, a kiedyś na pewno nadejdzie taki dzień u posiadacza fajki, że z cybuchem się coś stanie, albo najzwyczajniej w świecie będzie go chciał wymienić. W tym miejscu pada często to pytanie.

Kilka pytań pomocniczych, na które warto sobie odpowiedzieć zanim wybierzemy się na zakupy:

1) Jaki duży cybuch – od wielkości cybucha zależy ilość tytoniu, jaką dobrze jest nabić, a to łatwo przełożyć na ilość osób palących.

2) Cybuch szkliwiony wewnątrz czy nie – od tego zależy szybkość zabrudzania się cybucha przy paleniu. Wersje nieszkliwione (dodaje firma alladin do swoich fajek – duże solidne cybuchy bardzo je lubię) potrafią zabrudzić się do tego stopnia, że prześwit dziurek z 3-4 mm spada do mniejszego od 1 mm a nawet potrafią “zarosnąć” całkowicie i trzeba je mozolnie czyścić. Cybuchy szkliwione są wewnątrz pokryte – jak sama nazwa wskazuje – szkliwem, które jest dużo odporniejsze na osadzanie się przypalonego tytoniu.

3) Typ cybucha – cybuchy mamy różne: głębokie, płytkie, typu fannel, szerokie. To, jaki cybuch się wybierze to zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych oczekiwań.

4) Wielkość cybucha – duże głębokie cybuchy dobrze się sprawdzają z tytoniami o dużej zawartości nikotyny wtedy łatwiej zachować odstęp od folii i zachować niższą temperaturę spalania.

Kiedy jednak wiemy, że będziemy palili tytonie bardzo wysokiej jakości – niska zawartość nikotyny w bardzo mokrej melasie – wtedy lepiej się sprawdzi cybuch płytki. Trzeba też pamiętać, że najmniejsze fajki wodne potrafią zrobić bardzo wywrotowe, więc trzeba bardziej uważać podczas palenia. Polecam eksperymenty, gdyż może akurat dany tytoń bardziej będzie nam smakował w innej konfiguracji z cybuchem.

Jaki cybuch do fajki wodnej
Jaki cybuch do fajki wodnej

Pyszne rooibosyZobacz wszystkie

Youtube Czajnikowy.plWszystkie filmy

Poznaj produkty Czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Czy lepiej parzyć pod przykryciem, czy warto wylewać pierwsze parzenie, czy można pić herbatę w ciąży. Yerba czy herba #4

W czwartym wydaniu programu Yerba czy herba odpowiadamy na pytania: Czy lepszy jest szklany gaiwan[...]

1 Comments

Herbata zielona a infekcje wirusowe i bakteryjne

Zielona herbata jest cennym źródłem flawonoidów, które pozytywnie działają na nasz organizm. Właściwości antyoksydacyjne pozwalają[...]

Zielona herbata z cytryną – czy warto ją dodawać?

Dodanie cytryny do samego naparu bez fusów jest całkowicie bezpieczne. Bezpieczne i jak się okazuje[...]

Zielona aromatyzowana herbata Sakura

Już wiosna. Chętniej sięgamy po świeże, lekkie smaki. Z wytęsknieniem wypatrujemy pierwszych kwiatów i słońca.[...]

Herbata z Nepalu. Herbata Nepalska rodzaje i zbiory

Herbata nepalska produkowana jest w sześciu najbardziej znanych regionach Ilam, Panchthar, Dhankuta, Terhathum, Sindhulpalchok i[...]

Parzenie herbaty w czajniczku

Tajemnicą sukcesu parzenia herbaty sypanej w czajniku jest odpowiedni dobór herbaty oraz czajnika. Czajnik nie[...]

Najlepsze przepisy na herbatę na upał

Kiedy za oknem wysokie temperatury a nam ciągle chce się pić, najlepiej zrobić sobie napój,[...]

Herbata zielona Shincha z pierwszego zbioru

“Shincha” to nazwa japońskiej herbaty sencha (煎茶) pochodzącej z pierwszych wiosennych zbiorów. Podobnie jak to[...]

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.