Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

Autorką tekstu jest Ewa (herbatniczek.wordpress.com)

Już wiosna. Chętniej sięgamy po świeże, lekkie smaki. Z wytęsknieniem wypatrujemy pierwszych kwiatów i słońca. A może by tak połączyć obie te rzeczy? Zapraszam na relaksującą wiosenną herbatę zieloną – Sencha Sakura.

Herbata zielona Sakura: składniki mieszanki
Herbata zielona Sakura: składniki mieszanki

Sakura to wiśnia, która właśnie przepięknie kwitnie (lub zaczyna- w zależności od położenia). Wiśnia jak wiśnia można pomyśleć, jednak te drzewka, które znamy z Japonii, to specjalne odmiany dekoracyjne. Dzięki nim „hanami”- japoński zwyczaj podziwiania kwitnących kwiatów, jest prawdziwą przyjemnością. Same kwiaty można także wykorzystać w mieszankach herbacianych. Zwolenników podziwiania kwitnących drzewek z roku na rok przybywa także i w Polsce, bo i te nasze rodzime wiśnie wyglądają pięknie kwitnąc.

Parzenie zielonej herbaty Sakura
Parzenie zielonej herbaty Sakura

Do mieszanki herbacianej na bazie zielonej herbaty sencha (pochodzącej z Chin), którą przedstawiam dzisiaj, wykorzystano jednak inne bardzo popularne kwiaty: jaśmin, różę, dziką różę oraz piwonię. Wiśnie natomiast znajdziemy w formie kandyzowanej. Poza tym do tego wszystkiego dodano też nieco aromatu.

Parzenie zielonej herbaty sakura

Herbata prezentuje się przepięknie i bardzo ładnie pachnie. Już po otwarciu torebki otoczy nas słodki różano – wiśniowy aromat. Zalecenia do parzenia to 2-3 gramy herbaty na 120 ml wody o temperaturze 75-80 stopni Celsjusza.Parzenie zaś to między dwie a trzy minuty.

Napar z zielonej herbaty Sakura
Napar z zielonej herbaty Sakura

Swoją herbatę zaparzyłam w czajniczku na 200 ml wody. Łyżeczka suszu, 80 stopni oraz dwa parzenia 2 i 3 minutowe. Kolor naparu jasny, żółty. Pierwsze parzenie smakowalo różą i nie było tak słodkie jak sugerował zapach. Drugie parzenie było nawet delikatnie kwaśne. Napar miał kolor jasny, klarowny i żółty.

Napar z zielonej herbaty Sakura
Napar z zielonej herbaty Sakura

Herbata aromatyzowana Sencha Sakura to bardzo przyjemna mieszanka. W sam raz, by zaparzyć ją sobie na kocu piknikowym pod kwitnącami wiśniami i odpocząć chwilę po zimie.

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.