ZAŁÓŻ KONTO, ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA RABATY

Ból głowy może dotykać nas w różnych sytuacjach i mieć różne przyczyny. Może to być ból pierwotny lub wtórny, czyli będący skutkiem innego problemu. Pierwotny ból, jak na przykład migrenę trudniej zwalczyć za pomocą naparów. Dużo lepsze efekty przyniesie herbata w przypadku bólu wtórnego wynikającego na przykład ze stresu.

  • Sama herbata może pomóc przy bólach głowy chociażby nawadniając nasz organizm. Wiele osób nie przyjmuje wystarczającej ilości napojów w czasie doby, a lekkie odwodnienie może powodować ból głowy.
  • Jeśli chodzi o ból wynikający ze stresu to również herbata będzie dobrym wyborem. Szczególnie zielona herbata uchodzi za odprężającą, a zawarta w niej l-teanina skutecznie zwalcza stres i stany lękowe nie powodując przy tym uczucia senności. Mamy do dyspozycji też sporo ziół, które odprężają takich jak melisa czy chmiel.
Herbata zielona Mały Budda 50g
Herbata zielona Mały Budda 50g
  • Zielona herbata przynieść może też ulgę podczas bólu wynikającego z nadmiernego stresu oksydacyjnego, co mogą zauważyć szczególnie osoby palące. Nadmiar wolnych rodników w ciele prowadzi do wielu niekorzystnych skutków w tym i do bólu głowy. Wynika on z wielu rzeczy takich jak niezdrowa dieta, używki, leki czy przebyte choroby. Duża zawartość przeciwutleniaczy w herbacie zielonej i białej może skutecznie obniżyć poziom wolnych rodników i przynieść ulgę w bólu głowy wynikającym ze stresu oksydacyjnego. Analogicznie może zadziałać kurkuma.
  • W przypadku silnego bólu stosować poza herbatą można także różne zioła takie jak rozmaryn, mięta czy imbir i cynamon. Te ostatnie dodatki doskonale sprawdzą się również w mieszance z herbatą.
  • Herbata może wykazywać właściwości przeciwzapalne podobnie jak niektóre zioła. Jako substytut herbaty warto wypróbować rooibos, który poza dużą zawartością prozdrowotnych polifenoli również działa przeciwzapalnie. Podobnie szałwia lub rumianek. Doskonale jako dodatek do herbaty sprawdzą się goździki, które mają właściwości przeciwbólowe.
  • Zanim sięgniemy więc po leki warto napić się herbaty lub poeksperymentować z ziołami. Może to przynieść ulgę i uchronić nas przed koniecznością przyjmowania farmaceutyków, które obciążają żołądek i wątrobę.

Pamiętajmy jednak, że zarówno herbata jak i inne zioła nie są lekami. W przypadku silnego i przewlekłego bólu nie zastąpią skutecznie leków oraz konsultacji lekarskiej.

Pyszne rooibosyZobacz wszystkie

Youtube Czajnikowy.plWszystkie filmy

Poznaj produkty Czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Test yerba mate ekspresowa ze marketu: astra, loyd, pajarito, yer-vita

Przygotowaliśmy ślepy test 8 smaków yerba mate różnych producentów, dostępnych w sklepach. Przetestowaliśmy: Yerba mate[...]

Oznaczenie miału i pyłu herbacianego

Oznaczenia miału herbacianego FBOPF Flowery Broken Orange Pekoe Fannings. Herbata drobno kruszona zawierająca nieliczne złote[...]

Herbata Che Thai Nguyen, opinie

Pierwsze parzenie uwalnia słodkawy aromat, który jest bardzo przyjemny i mógłbym wąchać same zalane liście[...]

1 Comments

Czajnik Sencor SWK-1900 z regulacją temperatury dla herbaciarzy, opinie

Dla kogo czajnik z regulacją temperatury? Dla osób pijących dużo herbat i to różnych herbat.[...]

Rodzaje białej herbaty, skąd pochodzi i jak jest produkowana biała herbata (1/2)

Herbata biała jest uważana za jedną z najdroższych herbat. Nie istnieje najdroższy rodzaj herbaty, a[...]

Herbata, herbatka: co jest herbatą a co nią nie jest?

Herbatą jest wszystko co zawiera w składzie liście herbaty pochodzące z rośliny Camellia sinensis. Możemy[...]

Earl grey

Earl Grey to czarna herbata aromatyzowana olejkiem bergamotowym. Bez wątpienia jest to najsłynniejsza herbata aromatyzowana[...]

Jak przechowywać herbatę w domu?

Najczęściej herbata zakupiona w herbaciarni czy innym sklepie jest opakowana w papierowy lub foliowy woreczek.[...]

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.