Teekanne Nero Premium Blend of Black Teas Extra Strong recenzja, test, opinie

Typ: herbata czarna, torebki ekspresowe.

Gdzie kupić: w hipermarketach i małych sklepach osiedlowych

Kilka słów wstępu

Herbatę Teekanne Nero Premium Blend of Black Teas Extra Strong otrzymaliśmy po emisji Wielkiego Testu Herbat Ekspresowych od działu PR firmy Teekanne w Polsce. Firma zachowała się bardzo profesjonalnie i wysłała nam niezobowiązującą paczkę herbat ich produkcji, “w nadziei, że nie zapamięta Pan naszej firmy tylko w kontekście producenta Fruit Love.” Wypróbowałem kilka naparów i zdecydowałem zrobić im przysługę, nie publikując recenzji.

Teekanne Nero Premium Blend of Black Teas Extra Strong torebki ekspresowe
Teekanne Nero Premium Blend of Black Teas Extra Strong torebki ekspresowe

Recenzja właściwa

Za kilkanaście złotych otrzymujemy 200g (100x 2g) pyłu herbacianego w torebkach ekspresowych. Producent na opakowaniu zapewnia, że mamy do czynienia z bardzo mocnym naparem, radzi parzyć swoją herbatę od 3 do 5 minut.

Kolor naparu jest brunatno-czerwony, bardzo intensywny. Wokół kubka z herbatą rozlega się przyjemny zapach, podobny nieco do mieszanki English Breakfast Tea. Niestety już po pierwszym łyku poczułem się bardzo oszukany: napar jest co najwyżej średni w mocy smaku. Aromat bardzo płaski, ale całkiem przyjemny jak na ekspresówkę. Herbata mimo długiego parzenia nie jest gorzka.

Teekanne Nero Premium Blend of Black Teas Extra Strong parzenie
Teekanne Nero Premium Blend of Black Teas Extra Strong parzenie

No tak! Przecież popełniłem najbardziej popularny błąd: w instrukcji parzenia jak byk widać, że filiżanka, na którą przypada jedna torebka ma pojemność 100-120 ml, a ja parzyłem w kubku 250 ml. Drugie podejście.

Teekanne Nero Premium Blend of Black Teas Extra Strong przepis
Teekanne Nero Premium Blend of Black Teas Extra Strong przepis

120 ml wody i 4 minuty później…

Tym razem, oprócz intensywnego koloru dostałem intensywny napar. Wciąż nie nazwałbym tego “extra strong”, ale jest lepiej. Herbata oprócz płaskiego smaku, zyskała gorycz na końcu języka i straciła lekkość, którą polubiłem przy pierwszym parzeniu zbyt dużą ilością wody. Rewelacji nie ma.

Ostatecznie muszę przyznać, że herbata jest nie najgorsza, jak na ekspresową. Dużo lepsza, niż nijaka Saga, a bliżej jej do Liptona, który odpowiednio zaparzony daje przyzwoity napar. Za 12-13 zł (w promocji w moim osiedlowym sklepie, gdzie ją wypatrzyłem), możecie kupić 100g dobrej liściastej czarnej herbaty, która na pewno okaże się zdecydowanie bardziej wydajna, niż testowany produkt firmy Teekanne.

Swoją drogą, czy naprawdę nie można było krócej nazwać tej herbaty?

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.