Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

Yerba Mate na zimno czyli Terrere to napój przygotowany z Yerby, tyle że zalany lodowato zimną wodą. Pierwsze parzenie najlepiej zalać ciepłą wodą, a dopiero kolejne zimną. Wtedy Yerba Mate więcej z siebie wypuszcza, na początek przeparzamy ciepłą wodą, żeby puściły z siebie kofeinę.

Przepis na ice tea z yerba mate

Bierzemy dowolną Yerbę (może być aromatyzowana), co tam kto lubi na co ma ochotę. Wsypujemy do matero. Ilość również nasza ulubiona. Zalewamy ciepłą wodą 70-80°C. To pierwsze parzenie obudzi listki, prawie jak przy parzeniu herbaty. Można również zalewać Yerba Mate od razu zimną wodą, ale ciepłą jest efektywniej.

Yerba Mate można też zasypać kostkami lodu i jeśli jest odpowiedni upał na dworze te kostki się topią „parząc” naszą Yerbę.

Terrere klasycznie podaje się w Guampa, czyli w naczyniu z rogu lub kopyta wołu. Wtedy należy pamiętać, że nie można wykonywać pierwszego parzenia ciepłą wodą! Zawsze zimną!

Można również zrobić sobie Ice Tea z Yerba Mate. Yerbę zalewamy zimną wodą i zostawiamy nawet na godzinę. Najlepiej za pomocą filtrującego dzbanka. Zlewamy do naczynia i odstawiamy Yerbę do lodówki.

Nasz sprawdzony przepis to: Odrobina barmańskiego syropu limonowego, lód i schłodzona Yerba Mate. Dodajemy jeszcze 2 plasterki cytryny i gotowe! Orzeźwiające, pobudzające Ice Tea z Yerba Mate.

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.