Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

Pytacie jaka jest najlepsza Yerba Mate na rynku. Niestety, tak jak można wskazać najlepszy model telewizora czy lodówki, nie da się odpowiedzieć na pytanie o najlepszą Yerba Mate na rynku.

Rodzaje yerba mate

W zależności od tego na którym krańcu Polski mieszkacie, w najbliższych herbaciarniach i sklepach z herbatą możecie znaleźć różne rodzaje Yerba Mate. Oprócz popularnych Pajarito, Amandy, Rosmanote, CBSe, Krausa pojawiają się też mniej znane Romance, Colon, Indega, San Remo, Compensino i wiele, wiele innych. Każda z Yerba Mate występuje też w wielu rodzajach Despalada, Elaborada, Sin Palo, Con Palo itd.

Każda firma posiada też w swojej ofercie Yerba Mate aromatyzowane ziołami, owocami czy nawet karmelem. Dlatego tym trudniej jest wybrać najlepszą Yerba Mate. Nie ma najlepszej Yerba Mate, jest tylko najlepsza Yerba Mate dla Ciebie, czyli taka, która Tobie najbardziej smakuje.

Yerba Mate mogą być intensywne lub lekkie w smaku, mocno lub słabo pobudzające. Niektóre ze względu na dużą zwartość pyłu zatykać niektóre rodzaje bombilli itd.

Pajarito

Generalnie, klasyczną Yerba Mate, której zdecydowanie warto spróbować to Pajarito. To klasyk klasyków, ale może okazać się zbyt mocna na początek i zniechęcić do picia Yerby na przykład jako zamiennika kawy. Moim zdaniem dobrym pomysłem na początek jest zakup kilku 50 gramowych próbek różnych Yerba Mate, a później wybór tej, która najbardziej nam smakuje. Można zaopatrzyć się też 250g Pajarito (najmniejszą paczkę dostępną na rynku) i kupić do tego smakową Yerba Mate na wagę, która samego ostrokrzewu paragwajskiego zawiera zazwyczaj około 60-70%, ale jest bardzo smaczna. Zawsze później możemy do naszej smakowej Yerby domieszać trochę czystej Pajarito i w ten sposób powoli i bez stresu przechodzić do czystej Yerba Mate.

Aromatyzowana yerba mate

Na początku można też zapatrzyć się w paczkowaną Yerba Mate, która ma w składzie różne zioła lub aromat cytrynowy. Te dodatki delikatnie łagodzą smak Yerba Mate i na pewno pomogą Wam rozsmakować się w ostokrzewie paragwajskim. Możecie też sami dodać na przykład miętę lub cytrynę do Yerby i cieszyć się własną mieszanką. Niektórzy też na początku słodzą Yerba Mate, ale tego sposobu raczej nie polecamy, bo… ogólnie nie polecamy słodzenia czystych naparów, ale jeśli Wam smakuje, to dlaczego nie!

Pamiętajcie, że Yerba Mate ma przede wszystkim smakować Wam!

Yerba mate Pajarito Elaborada 250g
Yerba mate Pajarito Elaborada 250g

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.