ZAŁÓŻ KONTO, ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA RABATY

Coraz popularniejszy czystek ma wiele prozdrowotnych właściwości, które zapewniły mu rosnące uznanie. Nie mówiliśmy jeszcze o jednej właściwości, która zwłaszcza o tej porze roku może spotkać się z zainteresowaniem. Chodzi tutaj o zdolność czystka do odstraszania drobnych owadów, w tym szczególnie uciążliwych komarów i kleszczy.

Okazuje się, że czystek zawiera substancje, których zapach działa drażniąco na wspomniane owady zapewniając nam skuteczną ochronę przed nimi.

Jak stosować czystek?

Stosować go można w tym celu na wiele sposobów. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście picie naparu z czystka. Zwłaszcza tę metodę polecamy gdyż czystek ma szereg innych cennych właściwości, dla których jest często pity i efekt odstraszania owadów można osiągnąć niejako przy okazji. Aby czystek jednak zadziałał pić należy go długo i regularnie. Zasada jego działania w tym przypadku polega na wydalaniu z potem produktów metabolizmu, w tym substancji znajdujących się w wypitym naparze czystka. Mówiąc wprost, przy długotrwałym piciu czystka nasza skóra zaczyna dla owadów pachnieć nieapetycznie, choć my sami tego nie czujemy.

Inny sposób sprowadza się do przygotowania mocnego naparu czystka i naniesieniu go na skórę lub ubranie. Najłatwiej jest to zrobić używając butelki ze spryskiwaczem, na przykład do kwiatów. Wlany do butelki napar łatwo jest w ten sposób rozpylić na narażonych na ataki owadów częściach ciała i… na swoich pupilach. Ponieważ również one mogą w ten sposób zostać zabezpieczone przez kleszczami. Komary raczej nie dokuczają psom i innym futrzakom lecz kleszcze wprost uwielbiają futro. Wie to każdy właściciel psa. Po powrocie ze spaceru z psem w czasie którego złapaliśmy kleszcza możemy być pewni, że nasz pupil ma ich w futrze kilkanaście. Spryskanie czworonoga naparem z czystka pozwoli skutecznie zabezpieczyć go przed kleszczami i co niemniej ważne nie zaszkodzi naszemu pupilowi.

Czy czystek jest bezpieczny?

To kolejna ważna cecha stawiająca naturalny napar z czystka ponad kupnymi substancjami owadobójczymi i odstraszającymi insekty. Niestety w większości są to substancje chemiczne, których działanie może być dla nas szkodliwe. Uważać należy na oczy i usta, możemy nabawić się także podrażnienia skóry. Z psami sprawa wygląda jeszcze gorzej ponieważ trudno uniknąć spryskania psiego pyska lub oczu w czasie stosowania spraju. Albo więc ryzykujemy pozostawienie niezabezpieczonych obszarów ciała lub podrażnienie wrażliwych miejsc. Przy czystku nie musimy się niczego obawiać. Jego napar nie jest szkodliwy w kontakcie ze skóra, a przypadkowe spożycie czystkowego sprayu na owady przez naszego pupila nie zaszkodzi mu wcale.

Autorem tekstu jest Rafał Przybylok

Pyszne rooibosyZobacz wszystkie

Youtube Czajnikowy.plWszystkie filmy

Poznaj produkty Czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Parzenie herbaty w termosie. Jak zrobić herbatę w termosie?

W okresie jesienno zimowym często przypominamy sobie o wielce praktycznym wynalazku jakim jest termos. Możliwość[...]

2 Comments

Biała herbata z Malawi – Malawi Thyolo Peony

Herbata Malawi Thyolo Peony to biała, ręcznie produkowana herbata. Liście od razu przykuwają uwagę -[...]

Herbata do sushi baru. Skąd wynikają błędy? Analiza problemu

Sushi bary najczęściej podają herbatę w żeliwnych czajnikach. Bronią się rękami i nogami przed lekką[...]

Paluszki Mister Choc z czekolady deserowej z nadzieniem o smaku mięty i zielonej herbaty, opinie

W składzie produktu nie znajdziemy jakiejkolwiek herbaty, a tym bardziej jej zielonej wersji. Są za[...]

Kiszone cytryny do herbaty, przepis

Każdy, kto skosztuje czarnej herbaty lub rooibosa, zaprawionego plasterkami miodowych cytryn i odrobiną syropu z[...]

Jak parzyć czystek? Opinie lekarzy i przeciwskazania

Czystek to najbogatsza w przeciwutleniacze roślina występująca w Europie, a jej właściwości prozdrowotne znane są[...]

Kwiat hibiskusa: rodzaje, parzenie, historia. Herbata z hibiskusa?

Napar z hibiskusa, czyli z malwy sudańskiej nazywany jest także karkade lub czerwonym złotem faraonów.[...]

Rooibos tea: produkcja. Jak produkowany jest rooibos? Uprawy

Uprawiany rooibos żyje około 6 lat z czego 4 lata to okres zbierania plonów. Sama[...]

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.