ZAŁÓŻ KONTO, ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA RABATY

Autorką tekstu jest Ewa (herbatniczek.wordpress.com)

Wiadomo, że herbata jest zdrowa, poprawia nam samopoczucie oraz chroni przed starzeniem. Dlaczego więc nie użyć by jej w kosmetykach, skoro już sam jej opis brzmi jak perfekcyjny krem czy inne mazidło? W poprzedniej części o herbacianych kosmetykach, natknęłam się na „oszukaną herbatę” czyli olejek z drzewa herbacianego. Dzisiaj chciałabym przedstawić produkty które zawierają prawdziwą herbatę .

Właściwości herbaty wykorzystywane w kosmetyce

Obecnie herbatę, a konkretniej jej ekstrakty* (lub rzadziej oleje) znaleźć możemy chyba we wszystkich możliwych kosmetykach- kremach, balsamach, mleczkach, żelach, peelingach, szamponach etc. Zajmuje ona po cichu coraz silniejszą pozycję na kosmetycznym rynku i coraz więcej firm sięga po nią jako po jeden z głównych składników pielęgnacyjnych. Jakie właściwości herbaty są najczęściej wymieniane w produktach kosmetycznych? Otóż wspomina się w ich opisach o właściwościach:

  • przeciwutleniających,
  • antybakteryjnych i antyzapalnych,
  • oczyszczających,
  • wspomagających spalanie tłuszczu,
  • regulujących działanie gruczołów łojowych,
  • ściągających,
  • wspomagających procesy hamujące rozpad kolagenu w skórze,
  • tonizujących,
  • ochronnych,
  • nawilżających,
  • ochronnych przed promieniowaniem UV,
  • ochronnych przed rakiem,
  • przyspieszających gojenie.
Kosmetyki z herbatą: Skład żelu pod prysznic zielona herbata
Kosmetyki z herbatą: Skład żelu pod prysznic zielona herbata

Chciałabym również zwrócić uwagę na dobry tak zwany “PR” herbaty, która jest postrzegana jako zdrowa, wiązana z harmonią, balansem, odpoczynkiem, ekologią, zdrowym stylem życia oraz naturalnymi produktami. Wiele firm również z tego powodu coraz chętniej włącza herbatę do swoich produktów

* – ekstrakty lub inaczej wyciągi to produkty powstałe z całej lub części rośliny w wyniku ekstrakcji czyli “wyciągnięcia” składnika przy pomocy rozpuszczalnika

Herbata na problemy

Już po samej liście herbacianych właściwości możemy spodziewać się jej dość szerokiego zastosowania. I tak herbatę znajdziemy w:
– wielu kremach przeciwzmarszczkowych, które jak twierdzą ich producenci, dzięki herbacie są skuteczniejsze w walce ze starzeniem,
– kosmetykach pomagających zwalczać cellulit,
– kosmetykach przeznaczonych dla osób z problemami z cerą oraz przetłuszczającymi się włosami
-kosmetykach ochronnych przed działaniem UV,
– kosmetykach pielęgnacyjnych do skóry suchej, wrażliwej i delikatnej,
– kosmetykach łagodzących
– kosmetykach wspomagających gojenie się.

Kosmetyki te dostępne są w niemal wszystkich przedziałach cenowych, we wszystkich popularnych formach (kremy, żele, peelingi etc.).

Czy tylko dba o nasze zdrowie, a może odrobina luksusu. Czyli herbata pachnie na zielono

Kreatorzy perfum nie pozostali w tyle. Od jakiegoś czasu zachwycają się herbatą i jej zapachem. Co prawda, nie jest to ten sam aromat, który przyciąga nas do kolejnej filiżanki, ponieważ do produkcji perfum również stosuje się ekstrakt pozyskany z liści herbaty. Ten z kolei miesza się z innymi aromatami. Mieszanki takie, mają w swoich perfumowych kolekcjach najwięksi kreatorzy i od wielu lat mają one grono swoich zagorzałych fanek. Znajdziemy między innymi marki takie jak: Guerlain, Elisabeth Arden, Bvlgari, Ives Roche, La Rive i wiele innych mniej lub bardziej znanych linii. Każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, bo perfumy o zapachu herbaty dostaniemy we wszystkich przedziałach cenowych.

Kosmetyki z herbatą: Kosmetyki z herbata
Kosmetyki z herbatą: Kosmetyki z herbata

Perfumy z ekstraktem z herbaty zalicza się do zapachów zielonych, świeżych, orzeźwiających i lekkich. Poza ekstraktem z zielonej (chyba najbardziej popularnej) herbaty, znajdziemy również ekstrakty z herbat białych i czerwonych. 
Zapachy herbaciane polecane są osobom aktywnym, lubiącym świeżość, harmonię, jako perfumy “codzienne”.

Wspomniałam już, że ekstrakt z herbaty mieszany jest z innymi aromatami. Co więc możemy jeszcze znaleźć w naszym flakoniku? Najpopularniejszą domieszką są zapachy cytrusowe, jaśminowe oraz miętowe. Poza tym w wielu perfumach znajdziemy także bardzo zaskakujące nuty zapachowe takie jak ogórek, koper czy seler. Kolejnymi składnikami mikstur są wanilia, mech dębowy, piżmo, bambus, ryż oraz bergamotka. To, co nam może wydawać się dziwne, twórcy perfum potrafią perfekcyjnie połączyć tak, by uzyskać bardzo charakterystyczny zapach (kto raz miał okazję powąchać perfum „zielona herbata” jest w stanie odróżnić je od innych zapachów).

A jakie jest Wasze zdanie na temat herbacianych kosmetyków i perfum? Czy je stosujecie? A może macie już jakiegoś swojego faworyta?

Pyszne rooibosyZobacz wszystkie

Youtube Czajnikowy.plWszystkie filmy

Poznaj produkty Czajnikowy.pl

Przeczytaj również

B: Broken, oznaczenie jakości herbaty

B: Broken jest to oznaczenie jakości herbaty. Litera B w zestawie z innymi literami oznacza,[...]

W czym parzyć herbatę? Naczynia do parzenia herbaty gong fu cha

Do przeprowadzenia ceremonii gonfu cha potrzebne są liczne przedmioty. Wyróżnia się przede wszystkim cztery skarby[...]

10 Wielkich Herbat Chińskich

10 Wielkich Herbat jest to lista zawierająca najsłynniejsze i najbardziej cenione herbaty chińskie. Tradycja przygotowywania[...]

Tea Brewers Cup 2014 Kraków relacja

16 sierpnia 2014 r. wspólnymi siłami z Kafo Kawiarnią i Coffee Profficiency zorganizowaliśmy pierwsze w[...]

Przegląd yerba mate: Canarias (ostrokrzew paragwajski), opinie

Sama mate Canarias reprezentuje typowy styl Urugwajski. Jest bardzo drobna i pylasta, przypomina Brazylijską Chimarrao[...]

Jak herbata wpływa na organizm

Wpływ na herbaty na organizm jest znaczący, a włączenie jej do zbilansowanej diety wskazane i[...]

Zapisywanie notatek o herbacie: herbaciany dziennik. Czy warto?

Pomysł oczywisty: zapisywać, robić notatki. Czy warto? Zdecydowanie tak. W ten sposób nauka herbaty będzie[...]

Ahmad Tea English Tea No.1: test, recenzja, opinie

Test sypanej herbaty Ahmad Tea English Tea No.1. Jak wypadła?

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.