Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

Kiedy staramy się schudnąć, wskazane jest dużo pić. Nawodniony organizm to zdrowy organizm. Oprócz zbilansowanej diety oraz aktywności fizycznej, odchudzanie można wspomagać herbatą oraz herbatkami ziołowymi. Co pić podczas odchudzania? Jaki herbaty pomagają schudnąć?

  • Czerwona herbata pu-erh – znany jako “morderca tłuszczu”
  • Zielona herbata – zawiera bardzo dużo przeciwutleniaczy oraz kofeinę, która wspomaga odchudzanie
  • Herbatka ziołowa miętowa – wspomaga trawienie
  • Herbatka ziołowa pokrzywa – pomaga pozbyć się nadmiaru wody z organizmu
  • Yerba mate – hamuje apetyt
8.00 
59.00 

Herbata czerwona

Tacka do herbaty pu-erh

55.00 
39.00 
Oczekujemy na dostawę
Oczekujemy na dostawę

Herbata pu-erh

Czerwona herbata pu-erh znana w USA jako “morderca tłuszczu”, zdecydowanie pomoże podczas skutecznego odchudzania. Tę herbatę powinniśmy pić po każdym posiłku, nie polecamy picia jej na czczo. 3 łyżeczki czerwonej herbaty parzymy świeżo zagotowanym wrzątkiem przez 2-3 minuty. Jeżeli zakupiliśmy herbatę dobrej jakości, można spokojnie parzyć te same liście herbaty 3-4 razy, za każdym razem wydłużając parzenie o jedną minutę.

Czerwona herbata wspomaga przemianę materii, a pita po każdym posiłku blokuje wchłanianie się tłuszczu do organizmu, a my zużywamy zmagazynowany tłuszcz w postaci oponki na brzuchu. Badania potwierdzają, że regularnie pita czerwona herbata może powodować utratę wagi do 6 kg miesięcznie.

Herbata czerwona pu-erh zielony green Sheng
Herbata czerwona pu-erh zielony green Sheng

Zielona herbata

Zielona herbata wspomaga trawienie i ma działanie przeciwbakteryjne. Krótko parzona (1-2 minuty, woda o temperaturze 70-80*C, 3 łyżeczki na kubek) zielona herbata ma dużo kofeiny, która pobudza organizm do działania. Kofeina dobrze wpływa na korę mózgową, pobudza ją i zwiększa sprawność myślenia, redukuje zmęczenie psychiczne i fizyczne.

Produkcja dopaminy zwiększa uczucie przyjemności, a nasz apetyt jest hamowany przez wzrost glukozy we krwi. Alkaloidy przyspieszają przemianę materii, dzięki czemu chudniemy. Uwaga! Proszę pamiętać, że nadmiar kofeiny w organizmie przez dłuższy okres może powodować zaburzenia snu.

Herbata zielona Genmaicha z Matcha Enishi organiczna organic
Herbata zielona Genmaicha z Matcha Enishi organiczna organic

Herbata z mięty

Daje nie tylko uczucie odświeżenia, ale również bardzo dobrze wspomaga trawienie. Wypicie herbatki z mięty po tłustym posiłku jest bardzo wskazane, ponieważ mięta wspomaga wydzielanie się soków trawiennych. Zawarte w mięcie olejki dają uczucie sytości o odświeżenia, a zarazem powodują u nas mniejszą chęć sięgnięcia po coś słodkiego. Mięta pomaga na zaparcia oraz przynosi ulgę przy zespole jelita drażliwego. Herbatę z mięty parzymy świeżo zagotowaną wodą przez 5-7 minut (2 łyżki na kubek).

Herbata ziołowa Mięta Nana
Herbata ziołowa Mięta Nana

Herbata z pokrzywy

Wspaniale pomaga usunąć nagromadzoną wodę w organizmie. Herbatka z zaparzonej pokrzywy działa moczopędnie, wspomaga przemianę materii oraz reguluje poziom cukru we krwi, dzięki czemu świetnie sprawdza się podczas diety odchudzającej. Herbatę z pokrzywy zalewamy świeżo zagotowaną wodą i parzymy przez 6-8 minut (3 łyżeczki na kubek).

Oczekujemy na dostawę
-13%
Oczekujemy na dostawę
Oczekujemy na dostawę
Oczekujemy na dostawę
Liście pokrzywy gotowe do parzenia
Liście pokrzywy gotowe do parzenia

Yerba mate

Ostrokrzew paragwajski daje uczucie sytości, dzięki temu nie podjadamy. Napar z ostokrzewu bogaty jest również w kofeinę, która działa identycznie jak w zielonej herbacie – redukuje stres, pobudza do działania, poprawia sprawność myślenia i przyspiesza przemianę materii. Yerba mate jest zdecydowanie wskazana podczas skutecznego odchudzania. Yerba mate można parzyć wodą o dowolnej temperaturze (tylko nie wrzątkiem) przez około 2-3 minuty, ilość suszu powinniśmy dobrać wedle własnych preferencji, ze względu na specyficzny smak naparu.

Mam 10,11,12,13,14,15,16 lat. Czy mogę pić yerba mate? Od ilu lat można pić yerba mate?
Mam 10,11,12,13,14,15,16 lat. Czy mogę pić yerba mate? Od ilu lat można pić yerba mate?

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.