ZAŁÓŻ KONTO, ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA RABATY

Yerba mate CBSe nie ma szczególnie długiej tradycji w porównaniu z dinozaurami yerbowego rynku, tym bardziej docenić trzeba to, co firma osiągnęła. Cieszy się wyjątkowo dużą popularnością w naszym kraju.

Powstanie firmy miało miejsce w 1978 roku. Przetwarzany materiał liściowy pochodzi z północnej części Argentyny, z regionu Misiones. Marka rozwijała się stale i wreszcie w połowie lat dziewięćdziesiątych rozpoczęła własną uprawę ziół do swoich mieszanek mate.

Co czyni markę CBSe wyjątkową? Przede wszystkim fakt, że jest to yerba aromatyzowana i tylko taka. Nie ma w ofercie CBSe wersji czystej yerba mate. Jeśli ktoś nie lubi yerby smakowej to właściwie nie ma czego szukać w jej ofercie. Więcej, jest to prawdopodobnie pierwsza aromatyzowana yerba mate. Marka CBSe miałaby stworzyć od zera ten segment yerbowego rynku pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Inne marki tworzące mieszanki aromatyzowane miałyby wzorować się na niej.

Yerba mate CBSe pomarańczowa 500g
Yerba mate CBSe pomarańczowa 500g

W ofercie CBSe znajdziemy zatem liczne yerba mate aromatyzowane owocami ale i nie tylko. Oferta stale się poszerza. Do najbardziej znanych należą pomarańcza, limonka, pomelo i guarana. Poza tym jest kilka mieszanek mających na celu wpływać korzystnie na sylwetkę. Są różne zioła, a nawet połączenia owocowo-ziołowe. Mniej znane dodatki to na przykład miód czy kawa. Są wreszcie mieszanki wieloowocowe, czyli na przykład kompozycja tropikalna czy owoców jagodowych.

Yerba mate CBSe truskawka borówka 500g
Yerba mate CBSe truskawka borówka 500g

Część osób uważa, że CBSe to yerba mate niskiej jakości, czego dowodem ma być fakt, że nie podaje się informacji na temat jej leżakowania, co z kolei sugeruje, że w ogóle nie jest to mate sezonowana. Innym argumentem jest fakt, braku czystej wersji co tłumaczy się tym, że aromaty maskują niską jakość suszu. Prawdopodobnie jednak problem leży gdzie indziej. CBSe to mate lekka, pozbawiona części charakterystycznego smaku yerby i wzbogacona aromatami. Trochę tak jak z aromatyzowanymi piwami.

Brakuje zatem spojrzenia na tę markę z innej strony. Może po prostu sezonowanie nie komponuje się dobrze z aromatami, a czystej yerby nie ma – bo sama ta marka jest synonimem yerby aromatyzowanej.

Komu więc polecić należy markę CBSe? Chyba każdemu kto ma ochotę na mate aromatyzowaną. Wybór jest na prawdę szeroki. Odradzić powinniśmy miłośnikom mocnej, dymnej, czystej yerba mate. Zdecydowanie jest to coś biegunowo odległego.

Ciekawostką jest fakt, że CBSe prowadzi swój kanał w serwisie YouTube. Kanał ten rozwija się prężnie i mimo niewielkiej popularności pojawiają się na nim regularnie i często filmy. Można tam znaleźć kilka ciekawych pomysłów na napoje bazujące na tej yerba mate, ale także sporo przepisów na słodkości pasujące do yerby.

Autorem tekstu jest Rafał Przybylok

Pyszne rooibosyZobacz wszystkie

Youtube Czajnikowy.plWszystkie filmy

Poznaj produkty Czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Yunnan Golden Jade. Połączenie złota z jadeitem

Yunnan Golden Jade to interesujące połączenie dwóch gatunków herbaty, zielonej i czarnej.  Jej nazwa odnosi[...]

Napar z konopi: parzenie, opinie

Konopie to dość kontrowersyjna roślina, która trafiła do nas z Azji. Obecnie najmocniej kojarzona jest[...]

Jak herbata podbiła i zadomowiła się w Polsce?

Staliśmy się krajem, który może nie ma tak długiej i barwnej kultury herbacianej jak Chiny,[...]

Historia Yerba Mate, pochodzenie Yerba Mate

Yerba jako napój przyjaźni wiązała się z rytuałem. Celebrował go gospodarz zwany matero. Zaparzał on[...]

Herbata Puchong Green Oolong organiczna: parzenie, opinie

Puchong (包種茶, Baozhongcha lub Pouchong) to jedna z herbat z „pogranicza”. Często sytuuje się ją[...]

Terroir, czyli jak zmienia się smak herbaty w zależności od zbioru z plantacji

Dzięki terroir jesteśmy w stanie rozróżniać nie tylko rodzaj i kultywar herbaty, ale także miejsce[...]

Herbata zielona koreańska Hyunmicha-Garucha, porównanie z ekspresówkami koreańskimi

Sejak (Se-jak) to nie nazwa herbaty, a grupy herbat, która mówi nam, że herbatę zebrano[...]

Jak podrabiano herbatę? Fałszowanie herbaty, podróbki herbaty, historia

W 1818 roku popularność i zapotrzebowanie na herbatę w Anglii sięgnęły takiego poziomu, że opłacalne[...]

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.