Powiadom mnie! Wpisz swój email, a my damy Ci znać, kiedy produkt będzie dostępny.
Email Ilość Twój e-mail zostanie wykorzystany tylko do powiadomienia Cię o dostępności.
Zamów książkę "Yerba mate w tydzień" samą lub w zestawie i użyj kuponu na darmową wysyłkę kurierem: 100%mate


Herbata oolong: właściwości, odchudzanie herbata ulung

Wielu uczonych twierdzi, że będąc częściowo utlenioną herbatą, oolong łączy w sobie właściwości herbat zielonych oraz czarnych.

  • Przede wszystkim dobroczynne właściwości oolongów sprzyjają osobom borykającym się z przewlekłymi problemami zdrowotnymi, takimi jak nadciśnienie czy zbyt wysoki poziom cholesterolu, problemy sercowe lub choroby kości.
  • Zawiera także liczne substancje, z których słynie herbata, czyli liczne minerały i witaminy oraz teofilinę i kofeinę stymulujące pracę układu nerwowego i zapewniające pobudzenie.
  • Inną ważną właściwością herbaty niebieskiej jest jej zdolność do wzmacniania odporności organizmu.
Herbata oolong Sumatra Highland Chin Chin Oolong
Herbata oolong Sumatra Highland Chin Chin Oolong

Herbata niebieska może także mieć działanie odchudzające.

  • Dowiedziono, że sprzyja ona metabolizmowi tłuszczu, a wstępne badania jednego z wyekstrahowanych z herbaty oolong polifenoli, który testowano na razie jedynie na myszach wykazały, że gryzonie traciły na wadze, mimo diety bogatej w cukry i tłuszcze.
  • Podobnie jak herbata zielona i biała oolongi zawierają dużo przeciwutleniaczy mających zdolność wychwytywania wolnych rodników. To z kolei spowalnia starzenie oraz chroni nas przed chorobami nowotworami a także udarami mózgu oraz miażdżycą tętnic.
  • Oolong działa także korzystnie na skórę. W badaniach naukowych stwierdzono, że trzy filiżanki tej herbaty wypijane dziennie mogą już po tygodniu zniwelować wypryski i zmiany na naszej skórze.

  • W herbatach niebieskich stwierdzono obecność substancji antyalergicznych co pomaga zwalczać zmiany skórne związane z alergiami oraz leczyć atopowe zapalenie skóry.
  • Kolejna korzyść z picia herbaty oolong to zdrowe zęby i kości. Napar herbaciany nie tylko pomaga utrzymać higienę jamy ustnej, ale również, co dowiedziono długoterminowymi badaniami zwiększa gęstość mineralną kości. Okazuje się, że osoby pijące dużo herbaty oolong przez dziesięć lat mają mniejszy ubytek gęstości mineralnej kośćca niż osoby wybierające inne rodzaje herbaty.
  • Innym ciekawym odkryciem były wyniki badań przeprowadzonych w 2003 roku, które dowiodły, że herbata oolong reguluje poziom cukru i insuliny we krwi. U niemalże wszystkich badanych stwierdzono zanik nagłych skoków poziomu cukru. Preparaty na bazie herbat niebieskich wspomagają leczenie cukrzycy typu drugiego.

Wiadomo nie od dziś, że dzięki wysokiej zawartości polifenoli, picie herbaty zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe. Herbaty niebieskie szczególnie dobrze radzą sobie z nowotworami żołądka ograniczając rozwój narośli rakowych. Inne badania przeprowadzone w Japonii dowiodły natomiast, że herbata oolong doskonale radzi sobie ze stresem.


Dodaj komentarz