Załóż konto, zbieraj punkty i wymieniaj na zniżki w sklepie.

Autorką tekstu jest Ewa (herbatniczek.wordpress.com)

Wiosna sprzyja porządkom. Przy okazji wietrzenia szafek, znalazłam zapomnianą puszkę herbaty Pu-erh, a ponieważ nie lubię wyrzucać herbaty, postanowiłam nieco ją odświeżyć i postawić tuż obok innej aromatyzowanej mieszanki na bazie Pu-erh.

Jak dodać herbacie smaku? Aromatyzowane skórką pomarańczową
Jak dodać herbacie smaku? Aromatyzowane skórką pomarańczową

Dlaczego aromatyzować herbatę pu-erh?

Pu-erh, szczególnie te o lepszej jakości, mają sporą grupę swoich wielbicieli i słusznie, bo ma ona wiele do zaoferowania. Jednak nie wszystkim może odpowiadać ich charakterystyczny smak, lub nie zawsze mamy do czynienia z dobrej jakości herbatą. W zależności od składników którymi będziemy aromatyzowali herbatę, możemy również nieco wzmocnić jej pozytywne działanie. Aromatyzowanie to też ciekawa forma na eksperymenty z odświeżaniem zachomikowanej gdzieś herbaty (nie tylko Pu-erh).

Jak dodać herbacie smaku? Aromatyzowanie herbaty
Jak dodać herbacie smaku? Aromatyzowanie herbaty

Pu-erh ze skórką pomarańczową

Jeden z klasycznych składników spotykanych w mieszankach herbacianych. Skórkę pomarańczową można kupić, ale można także przygotować ją samemu w domu. Sparzamy wrzątkiem pomarańczę, a następnie ją obieramy. Można do zaparzonej herbaty wrzucić kawałek świeżej skórki, ale można skórkę pomarańczową ususzyć i dodawać suszoną. Skórkę której nie zużyjemy możemy zasypać herbatą i w ten sposób powstanie nasza domowa mieszanka.

Jak dodać herbacie smaku? Czerwona herbata i truskawki
Jak dodać herbacie smaku? Czerwona herbata i truskawki

Pu-erh truskawkowy

Drugą propozycją na dziś są truskawki, na które właśnie zbliża się najlepszy czas. Do swojego imbryczka wrzuciłam dwie truskawki w plasterkach i wszystko zalałam wodą o temperaturze 95 stopni. Dla osób lepiej znoszących herbaty słodzone, truskawki można wcześniej zasypać cukrem lub cukrem z cynamonem.

Jak dodać herbacie smaku? Czerwona herbata i pomarańcza
Jak dodać herbacie smaku? Czerwona herbata i pomarańcza

Czerwona herbata Pu-erh Fitness

Jeśli smak Pu-erha nam niezbyt odpowiada, nie mamy czasu na eksperymenty, a jednak chcielibyśmy korzystać z jej dobroczynnych efektów, proponuję spróbować także gotowe mieszanki. Na przykład Czajnikowa herbata „Fitness” czyli Pu-erh z ostrokrzewem paragwajskim, dziką różą, jabłkiem, trawą cytrynową i aromatem, jest bardzo orzeźwiającą mieszanką, w sam raz na wiosnę.

Parzenie czerwonej herbaty Pu-erh Fitness
Parzenie czerwonej herbaty Pu-erh Fitness

Już sam susz pachnie bardzo przyjemnie. Swoją herbatę (łyżeczka herbaty na czajniczek wody o temperaturze 95 stopni) parzyłam przez około 3 minuty. W smaku wyczujemy świeżość i owoce oraz nieco Pu-erha, jednak nie jest to smak dominujący.

Czerwona herbata Pu-erh Fitness
Czerwona herbata Pu-erh Fitness

Smak herbaty zmienia się w zależności od dodatków i ich ilości. Trzeba jednak mieć na uwadze, że domowe mieszanki smakują delikatniej niż te gotowe kupione w sklepie. Wynika to w większości przypadków z faktu dodawania aromatów do mieszanek herbacianych. Aromaty te, wzmacniają zapach i smak dodanych owoców lub przypraw.

Jednak warto czasem poeksperymentować samemu z różnymi owocami, kwiatami czy przyprawami dodawanymi do herbaty. Nie tylko aby „uratować” zwietrzałą herbatę, ale też aby wzbogacić jej działanie czy by smakowała nam lepiej. Jest to fajna zabawa, a wiosna i lato to bardzo dobry moment by wykorzystywać najświeższe, naturalne składniki.

Poznaj produkty czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu oraz ilość potrzebnych sztuk.