ZAŁÓŻ KONTO, ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA RABATY

Jednym z bardzo ważnych elementów wpływających na jakość palenia fajki jest wąż. Potrafi na przykład zmienić smak palonej melasy, zepsuć całą przyjemność palenia gdy przy pociągnięciu się z niego „sypie” lub nawet uniemożliwić palenie bo gdzieś jest dziurawy.

Węże do fajki wodnej do każdej fajki wodnej w komplecie jest dodany wąż. W zależności od źródła pochodzenia fajki są one wykonane z bardzo różnych materiałów.

Te dodawane do fajek wodnych są jednak marnej jakości – często spotykane w niedużych fajkach produkowanych w krajach arabskich mają bardzo niedbale wykonane drewniane elementy które źle się czyści, z czasem pękają szybko się zabrudzają. Ale na początek wystarczają.

Końcówki oraz przewód węża do fajki wodnej

Końcówki w wężach są wykonane z tego samego materiału, może to być tworzywo sztuczne albo drewno czasem z elementami innych materiałów. W zależności od wykonania jest on łatwiejszy lub trudniejszy do utrzymania w czystości.

Natomiast przewód jest wykonany ze stalowej sprężyny (jej zadaniem jest uodpornienie tworzywa lub skóry na zginanie i w efekcie pęknięcia) wykończenia zewnętrznego (wspomniany materiał skóropodobny lub prawdziwa skóra, które uszczelniają przewodzącą „rurkę”) oraz wykończenia wewnętrznego (mającego za zadanie zabezpieczenie sprężyny przed korodowaniem).

Najbardziej wrażliwym elementem jest dla węża właśnie przewód. Powodem tego jest środowisko w jakim pracuje. Jak już wspomniałem może on korodować gdyż dym ma tendencję do wywoływania korozji! Po kilku tygodniach palenia potrafi się w wężu osadzić pyłek z dymu, który można łatwo wciągnąć z pierwszymi buchami fajki. Jest to bardzo nie miłe uczucie zwłaszcza kiedy chcemy rozpalić fajkę i pierwsze zaciągnięcia są dość mocne.

Wąż NAMMOR

Dobra koniec teorii! Co ja bym Wam polecał? Najciekawszym rozwiązaniem dla mnie na dzień dzisiejszy jest wąż zwany NAMMOR. Czemu? Jest w większości wykonany z tworzyw sztucznych co ułatwia utrzymanie go w czystości co jest trudne przy klasycznych nie „plastikowych” wężach. Jest bardzo trwały oraz od wewnątrz zabezpieczony przed korodowaniem sprężyny – przez kilka lat korzystam z niego i ani drobinka pyłu się nie pojawiła. Dodatkowo samą końcówkę można łatwo wyjąć i dokładnie wyczyścić. Jednym co może być brane jako minus (ale nie koniecznie) jest długość końcówki wylotowej w moim wypadku jest to aż 40 cm co powoduje, że nie nadaje się do małych fajek. Jeszcze słowo w kwestii estetycznej można mieć zastrzeżenia co do tego czy wąż pasuje do fajek wodnych kolorem i wykończeniami jednak ja preferuję jego wykonanie a nie estetykę.

Pyszne rooibosyZobacz wszystkie

Youtube Czajnikowy.plWszystkie filmy

Poznaj produkty Czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Czarna herbata Keemun Mao Feng

Herbata ta ma ciemne, długie, niepołamane oraz skręcone listki i swoim wyglądem przypomina zieloną herbatę[...]

Test herbaty ze Starbucksa (Teavana)

Na Wasze życzenie sprawdziliśmy jak smakują herbaty z kawiarni Starbucks Coffee (Teavana). Czy herbata w[...]

12 prostych przepisów na mrożoną herbatę

Zalety przygotowywania zimnej herbaty metodą cold brew są wielu osobom znane już od lat. Herbata[...]

1 Comments

Jak przechowywać herbatę pu-erh? Czy yerba mate zawiera gluten?

W najnowszym odcinku Yerba czy herbata odpowiadamy na pytania: Jak pić yerba mate w szkole?[...]

Herbaciarnia Sowa Ząbki

Herbaciarnia Sowa Ząbki dane kontaktowe: telefon: 506 925 085, 605 947 970, adres: Ząbki, ul.[...]

Herbata zielona Hojicha

Hojicha to herbata jesiennych, późnych zbiorów. Liście tej herbaty mają mocny brązowy kolor, który jest[...]

Jak sprawić, żeby kawa zachowała świeżość. 7 porad jak dbać o kawę

W jaki sposób zachować jak najdłużej świeżość kawy ? Jak sprawić by każda filiżanka naszej[...]

Miód – substytut cukru

Sezon jesienny zwraca naszą uwagę ku pewnemu zdrowemu i lubianemu dodatkowi do herbaty, którym często[...]

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.