WYDAJ 65 PLN, ZA DARMO.

Przetestowaliśmy czarną herbatę Poranny Rock z bergamotką i bławatkiem. Smak tej herbaty nie wybija się wśród innych Earl Greyów Blue, ale jest to poprawna mieszanka, którą – mimo długiego parzenia – trudno przeparzyć.

Legenda herbaty Earl Grey

Lady Grey to herbata skomponowana na cześć żony hrabiego Greya, który jako bardzo popularny polityk stał się patronem jednej z bardziej znanych mieszanek aromatyzowanych świata. Autorem tak Earl Greya jak i Lady Grey jest słynny, angielski herbaciarz Twining. To on stworzywszy dzieło życia czyli słynnego Earl Greya postanowił także żonę hrabiego – lubianą przez wszystkich Lady Grey uhonorować mieszanką herbacianą. Zmieszał zatem tradycyjnego Earl Greya z skórkami cytrusów oraz niebieskimi kwiatkami bławatka.

Ta piękna historia jest niestety tylko legendą. Prawda jest taka, że Lady Grey to mieszanka stworzona w latach 90 ubiegłego wieku czyli długo po śmierci zarówno hrabiego Greya jak i jego żony. Co zgodne z prawdą: jest to wynalazek firmy Twinings, stworzony jednak długo po śmierci słynnego założyciela.

Wynalazek Lady Grey miał na celu zadowolenie rynku skandynawskiego, gdzie tradycyjny Earl Grey nie przyjął się z powodu zbyt intensywnego aromatu jak na tamtejsze gusta.

Historia Earl Grey Blue

Lady Grey była zatem herbatą łagodniejszą, z mniej wyrazistym aromatem bergamoty za to z dodatkiem skórek pomarańczy i cytryny. Najbardziej jednak charakterystyczną cechą nowej mieszanki był dodatek płatków bławatka, czyli popularnego u nas chabra. Stąd od zawsze z tą herbatą kojarzył się kolor niebieski.

Powstała zatem nowa nazwa Earl Grey Blue. Pod tym określeniem znaleźć możemy mieszankę Earl Greya z kwiatami bławatków pochodzącą z innych firm niż Twinings ponieważ ta firma posiada prawa do zastrzeżonej nazwy handlowej Lady Grey. Sama mieszanka spotkała się z dużym uznaniem nie tylko w Skandynawii ale także na innych rynkach. Nie trzeba było więc długo czekać aż konkurencja zacznie produkować swojego niebieskiego Earl Greya. W zależności od producenta możemy znaleźć tę herbatę z różnym składem. Sama baza herbaciana to czarna herbata pochodząca z Ceylonu, Indii, Chin, a nawet Wietnamu. Bergamotka najlepsza jest włoska, powinno być jej mniej niż w Earl Greyu. Kwiaty bławatka zaś mogą występować w różnych ilościach, czasem pojawiają się także inne dodatki jak choćby niebieski kwiat malwy poprawiający jeszcze cechy herbaty lub kwiatu cykorii. Nazwy też bywają różne, oprócz Earl Grey Blue można spotkać Earl Grey Blue Star, Earl Grey Blue Flower, Earl Grey French Blue, a nawet Blue of London czy Shapphire Earl Grey.

Wszystkim miłośnikom tej herbaty pragniemy jeszcze donieść, że bławatek posiada właściwości lecznicze. Przede wszystkim pomaga przy chorobach nerek. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym z kolei polecany jest jako okład na oczy wrażliwe na słońce lub zmęczone od monitora lub telewizji.

Pyszne rooibosyZobacz wszystkie

Youtube Czajnikowy.plWszystkie filmy

Poznaj produkty Czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Herbata czarna Indyjski Specjał, opinie

W smaku Indyjski specjał jest przede wszystkim herbaciany, zdecydowanie na pierwszy plan wybija się lekka[...]

Herbaciarnia Asia Bydgoszcz

Herbaciarnia Asia Bydgoszcz dane kontaktowe: telefon: 52 348 70 93, adres: Bydgoszcz, ul. Wełnaniy Rynek[...]

Quiz o kawie

Quiz o kawie Przygotowaliśmy dla Was test wiedzy o kawie. Poniżej znajdziecie 18 pytań, a[...]

D: Dust, oznaczenie jakości herbaty

D: Dust jest to literowe określenie jakości suszu herbacianego. Oznacza, że herbata jest bardzo drobna[...]

Wpływ herbaty na zdrowie i urodę

Jak pozytywnie herbata może wpływać na nasze zdrowie i urodę? Jak zrobić naturalne maseczki do[...]

Historia herbaty w Indiach

Od momentu założenia pierwszych upraw, Indie stawały się coraz większą potęgą herbacianą. Assam, Dardźiling i[...]

Poznański Festiwal Herbaty Zaparzaj! 2016 – patronat medialny

Poznański Festiwal Herbaty Zaparzaj! 2016 – patronat medialny W Polsce pije się coraz więcej herbaty.[...]

Herbata i seks. Wpływ herbaty na seks

Ludzka seksualność idzie ściśle w parze z herbatą i to nie tylko dlatego, że świeżo[...]

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.