WYDAJ 65 PLN, ZA DARMO.

Mówi się, że podróże kształcą. Można by zatem oczekiwać, że pojechaliśmy do Pakistanu by nauczyć się robić tamtejszą mleczną herbatę. Pamiętajmy jednak, że w dzisiejszych czasach nie tylko podróżujący kształci się poznając kulturę gospodarzy ,ale i vice versa. Podróże kształcą także wtedy gdy to gość z dalekiego kraju trafia na ciekawych jego kultury gospodarzy i to oni kształcą się pod jego wpływem. Tak też było z nami. Mieliśmy okazję skorzystać z doświadczenia rodowitej Pakistanki, która nauczyła nas jak łatwo przygotować jej rodzimą herbatę z mlekiem.

Jak wiadomo Pakistan znajdując się blisko Indii herbacianą kulturę poniekąd z nimi dzieli. Herbata pakistańska, podobnie jak indyjska, jest słodka i mleczna, bazująca na mocnej czarnej herbacie. Chociaż zdarzyło nam się przygotowywać tego typu herbatę to jednak napicie się jej spod ręki osoby, dla której jest to element rodzinnej kultury, okazało się bardzo ciekawym i rozwijającym doświadczeniem.

Herbatę po pakistańsku, jak uczy nas nasz gość, można przygotować także z dostępnych w Polsce herbat ekspresowych. Właśnie tak, pobyt w Polce i brak dostępu do suszu znanego z domu nie jest w stanie powstrzymać kochającej herbatę Pakistanki przed gotowaniem jej ulubionego napoju. Herbata z torebki, po wysypaniu i zastosowaniu odpowiednio dużej ilości, doskonale nadała się do ugotowania w mleku. Dała mocny i esencjonalny napar, który po posłodzeniu okazał się niezwykle aromatyczny i deserowy. Myślę, że wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie aromaty może wyciągnąć ze zwykłej herbaty gotujące się mleko. Chcecie spróbować we własnym domu? Z pewnością macie wszystko czego Wam trzeba. Zapraszamy do wspólnego gotowania z naszym gościem.

Pyszne rooibosyZobacz wszystkie

Youtube Czajnikowy.plWszystkie filmy

Poznaj produkty Czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Prowincja Sychuan: historia herbaty w Chinach

Syczuan jest prowincją w południowo-zachodnich Chinach, która uchodzi za kolebkę upraw herbacianych w całych Chinach.[...]

Terere: właściwości i przepis na zimną yerba mate

Tereré to popularny w Paragwaju sposób picia mate polegający na zalewaniu jej lodowatą wodą. Istnieje[...]

Mojito z herbaty

Do koktajlowej szklanki dodajemy cukrowy syrop oraz herbatę, następnie dwie ćwiartki limonki (można je lekko[...]

Słownik Yerba Mate. Co oznaczają napisy na opakowaniach Yerba Mate

 Słownik Yerba Mate. Co oznaczają napisy na opakowaniach Yerba Mate Co oznaczają słowa na[...]

Śmiertelna dawka kofeiny? 2 tygodnie pił 7 kaw dziennie

Adam przetestował na sobie duże codzienne dawki kofeiny z kawy. Przez pierwsze 2 tygodnie pił[...]

Czystek hamuje starzenie. Herbata z Czystka na wysoki cholesterol

Czystek zawiera duże ilości przeciwutleniaczy, które wyłapując wolne rodniki hamują procesy starzenia komórek w naszym[...]

Herbata ze Szczytu Wzgórza. Chiya

Herbata ze Szczytu Wzgórza jest herbatą czarną (w nomenklaturze wschodniej czerwoną) pochodzącą z regionu Ilam,[...]

Teabomb. Cukrowa kula z herbatą w środku! #teabomb

Jeśli, tak jak my, użyjecie po prostu białego cukru to uzyskacie nieprzezroczystą i białą kulę,[...]

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.