Ostrokrzew paragwajski, potocznie nazywany yerba mate, często wybierany jest jako zamiennik kawy. Zawarta w jego liściach kofeina pobudza, nie powodując rozdrażnienia. Chociaż napój zyskała popularność głównie dzięki działaniu właśnie pobudzającym, yerba mate posiada szereg zdrowotnych właściwości pozytywnie wpływających na funkcjonowanie naszego organizmu.
Herbata Porady Yerba Mate
Jak zaparzyć yerba mate krok po kroku
Parzenie yerba mate jest dużo prostsze niż mogłoby się wydawać i łatwo wchodzi w nawyk. Sam ten napój, jeszcze nie aż tak znany i popularny w naszym kraju jak w Ameryce Południowej, wciąż nieco onieśmiela.
czytaj całość...Herbata Porady Yerba Mate
Terere: właściwości i przepis na zimną yerba mate
Tereré to popularny w Paragwaju sposób picia mate polegający na zalewaniu jej lodowatą wodą. Istnieje opinia, że wynaleziono ją podczas wojny, gdy zabroniono żołnierzom rozpalać ogniska, by nie zwrócić uwagi przeciwników.
czytaj całość...Kolor, smak i sposób parzenia
Napar jasnozielony. Smak yerba mate wiśniowo jaśminowa jest pełny, delikatnie orzeźwiający, z wyczuwalnymi nutami jaśminu, wiśni. Można parzyć kilkukrotnie, w zależności od sposobu parzenia nawet cztery, pięć razy.
Polecamy osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z yerba mate.
Skład: ostrokrzew paragwajski, owoce schizandry (cytryniec chiński), kwiaty piwonii, aromat, kawałki wiśni, płatki jaśminu i bławatka
Waga: 100g
Czas parzenia herbaty
1-4 min
Temperatura parzenia herbaty
55-80°C
Ilość herbaty
5 g / 200ml
Imhotep (zweryfikowany) –
Po tej yerbce mogę potwierdzić że teraz już na pewno wiem…wszystko z dodatkiem jaśminu mi nie smakuje,ale ktoś kto lubi jaśmin i lekko kwaskowy smak to ta yerbka będzie dla niego:)
Keshy (zweryfikowany) –
Szczerze powiedziawszy mi nie smakuje specjalnie, natomiast moja siostra bardzo ją polubiła. Mimo to dla początkujących poza taką Yerbą proponuję zamówić również niearomatyzowaną wersję, gdyż (przynajmniej wg. mnie, a jestem początkującym w piciu Yerby) jest po prostu lepsza.